چرا تلویزیون صدا دارد تصویر ندارد

نداشتن تصویر در تلویزیون یکی از شایع ترین مشکلاتی است که احتمال دارد شما با آن روبرو شوید. بعضی از مواقع تصویر تلویزیون در حال کار کردن سیاه می شود، و بعد از چند ثانیه مجددا به حالت اولیه برمی گردد. یا اینکه تصویر تلویزیون به طور کامل قطع می شود ولی همچنان صدا باقی می ماند. در این زمان این سوال پیش می آید که راه حل رفع این مشکل چیست؟ آیا نیاز به تعمیر دارد یا اینکه با انجام دادن چند کار ساده مشکل برطرف می شود.

یا اینکه با روشن کردن تلویزیون متوجه می شود که صفحه تلویزیون به طور کامل سیاه شده است ولی صدا وجود دارد و حتی می توانید شبکه های تلویزیون را عوض کنید، اما با عوض کردن چند شبکه مطمئن می شوید که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد، در نتیجه این مسئله باعث نگرانی شما می شود. 

ما در این مقاله تمامی مشکلاتی که مربوط به قطع شدن تصویر تلویزیون است را برای شما شرح می دهیم و تمامی راه حل های که شما می توانید با انجام دادن آن مشکل را برطرف کنید را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهیم. علت رفتن تصویر تلویزیون گاهی سخت افزاری است و گاهی نرم افزاری

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد
دلایل نداشتن تصویر در تلویزیون

دلایل نداشتن تصویر در تلویزیون

طراحی تلویزیون های جدید به صورتی دیجیتالی می باشد. و این مسئله باعث شده است که کیفیت تصویر بسیار بالا برود. اما یک مسئله دیگر وجود دارد که کوچکترین اختلالی در سیگنال های ورودی باعث بهم خوردن تصویر تلویزیون می شود.

اولین چیزی که باید مورد بررسی قرار بگیرد آنتن و سیم آنتن تلویزیون می باشد. باید این نکته را در نظر بگیرید که سیم آنتن باید به صورت یک تیکه باشد، اتصالات سیم آنتن و فیش آنتن باید به صورت دقیق و درست انجام شده باشد.

بعضی مواقع فعال شدن بعضی از گزینه ها در تنظیمات تلویزیون باعث تاریک شدن تصویر تلویزیون می شود، شما می توانید با انجام این تنظیمات مشکل را برطرف کنید ما در این مقاله تمامی این تنظیمات را شرح داده ایم.

در صورتی که با بررسی موارد بالا مشکل برطرف نشد احتمال وجود خرابی در قطعات تلویزیون وجود دارد. یکی از مهمترین قطعاتی که با تصویر تلویزیون رابطه مستقیم دارد بک لایت می باشد. بک لایت مجموعه ای از لامپ های ال ای دی می باشند که وظیفه تامین نور را در تلویزیون دارند، با خرابی این قطعه تصویر تلویزیون سیاه می شود یا به حالت چمشک زن در می آید.

 

فهرست مطالب

علت اصلی نداشتن تصویر در تلویزیون

خرابی بک لایت تلویزیون یکی از عوامل مهم است که باعث می شود تلویزیون صدا داشته باشد ولی تصویر نداشته باشد. صفحه تلویزیون برای اینکه نمایش داده شود نیاز به یک منبع نور سفید دارد، این نور توسط بک لایت تامین می شود.

خرابی بک لایت یک عیب شایع تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی می باشد. و این سوال برای ما پیش می آید که چطور می توان جلوی خرابی بک لایت تلویزیون را بگیریم. اولین کار این است، در قسمت تنضیمات تلویزیون تنضیمات تصویر را انتخاب کنیم و نور زمینه را تقریبا بین ۷۰ تا ۸۰ بگذارید.

 معمولا این قسمت در حالت صد در صد می باشد که باعث می شود فشار زیادی بر روی لامپ های ال ای دی بیاید. یکی دیگر از عوامل خرابی بک لایت قرار گرفتن تلویزیون در محیط گرم می باشد. به این صورت که نباید پشت تلویزیون وسیله گرمایشی قرار بگیرد.

 تلویزیون در حالت روشن از خود گرما تولید می کند و در صورتی که پشت تلویزیون وسیله گرمایشی باشد باعث از کار افتادن بک لایت می شود. و یک راه حل برای جلوگیری از خرابی بک لایت انجام اصلاحیه بر روی برد پاور تلویزیون می باشد. اصلاحیه بعد از تعمیر تلویزیون  پیشنهاد می شود.

نداشتن تصویر تلویزیون به علت خرابی بک لایت تلویزیون

تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد

تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد

علت رفتن تصویر در تلویزیون سامسونگ دلایل متعددی دارد که ما برای شما شرح می دهیم. اولین دلیل قطع شدن تصویر خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. بک لایت در تلویزیون های سامسونگ به دو صورت سری و موازی می باشد. در تلویزیون های ۳۲ تا ۴۰ اینچ از یک سری بک لایت استفاده شده است. این مدل سامسونگ ها حتی با خراب شدن یک لامپ ال ای دی تصویر تلویزیون سیاه می شود. برای تعمیر بک لایت سامسونگ بهتر است که لامپ های ال ای دی به طور کامل تعویض شود تا از خرابی مجدد تلویزیون جلوگیری شود. 

با خراب شدن بک لایت در تلویزیون های سامسونگ، تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد، در بعضی از مدل های سامسونگ با خراب شدن بک لایت صدا نیز قطع می شود. تلویزیون های جدید سامسونگ با خراب شدن یک لامپ ال ای دی نیز دستور پروتکت می دهند و تلویزیون را خاموش می کنند. در صورتی لکه سیاه و یا نورانی در تلویزیون خود مشاهده کردید بهتر است که برای تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید.

قطع شدن تصویر در تلویزیون ال جی

قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

رفتن تصویر در تلویزیون یا سیاه شدن تصویر در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی یک عیب شایع است. یکی از دلایل مهم در قطع شدن تصویر خرابی برد پاور تلویزیون می باشد البته در تلویزیون های جدید که برد پاور بصورت آداپتور می باشد خرابی در برد مین اتفاق می افتد. در اکثر موارد برد مین قابل تعمیر می باشد و نیاز به تعویض برد نیست. البته بهتر است بعد از خراب شدن تلویزیون، دستگاه را از برق بکشید تا خرابی بیشتر نشود.

یکی دیگر از خرابی شایع در تلویزیون های ال جی، بک لایت تلویزیون می باشد . بک لایت در تلویزیون های ال جی بعد از چند سال فرسوده می شود و باید تعویض شود. خرابی بک لایت در تلویزیون های ۴۲ اینچ به این صورت است که صفحه تلویزیون کاملا سیاه می شود. ولی در تلویزیون ۴۷ تا ۵۵ چون از دوسری بک لایت استفاده شده است بعد از خراب شدن بک لایت تصویر به حالت چشمک زن در می آید. و در بعضی از موارد بعد از روشن کردن تلویزیون لوگوی ال جی یک لحظه نمایش داده می شود، بعد تصویر کاملا سیاه می شود. تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در منزل انجام می شود

قطع شدن تصویر در تلویزیون ال جی مدل 42LN5420

قطع شدن تصویر یا سیاه شدن تصویر در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی ال جی یک عیب شایع است. یکی از دلایل مهم در قطع شدن تصویر خرابی برد پاور تلویزیون می باشد البته در تلویزیون های جدید که برد پاور بصورت آدابتور می باشد خرابی در برد مین اتفاق می افتد. در اکثر موارد برد مین قابل تعمیر می باشد و نیاز به تعویض برد نیست. البته بهتر است بعد از خراب شدن تلویزیون، دستگاه را از برق بکشید تا خرابی بیشتر نشود.

یکی دیگر از خرابی شایع در تلویزیون های ال جی، بک لایت تلویزیون می باشد . بک لایت در تلویزیون های ال جی بعد از چند سال فرسوده می شود و باید تعویض شود. خرابی بک لایت در تلویزیون های ۴۲ اینچ به این صورت است که صفحه تلویزیون کاملا سیاه می شود. ولی در تلویزیون ۴۷ تا ۵۵ چون از دوسری بک لایت استفاده شده است بعد از خراب شدن بک لایت تصویر به حالت چشمک زن در می آید. و در بعضی از موارد بعد از روشن کردن تلویزیون لوگوی ال جی یک لحظه نمایش داده می شود، بعد تصویر کاملا سیاه می شود. تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در منزل انجام می شود

چند مورد از مدل های تلویزیون های ال ای دی سری LN : 47LN5420 ، 47LN540V، 47LN540S، 47LN5700

یکی دیگر از خرابی های این سری از تلویزیون که باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود برد پاور تلویزیون می باشد که به دلیل نواسان برق دچار سوختگی می شود و ولتاژ بک لایت تلویزیون قطع می شود برد پاور تلویزیون در بیشتر موارد قابل تعمیر می باشد. در بعضی مواقع برد پاور کلا دچار سوختگی می شود و دیگر تلویزیون روشن نمی شود که باید برد به طور کامل تعویض شود. تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود. تعمیرات به صورت کاملا تخصصی و به صورت جز به جز و تست کامل قطعات انجام می شود.

تلویزیون سونی صدا دارد ولی تصویر ندارد

تلویزیون سونی صدا دارد ولی تصویر ندارد

این خرابی در تلویزیون سونی متفاوت می باشد. معمولا در تلویزیون های سونی نداشتن تصویر ربطی به خرابی بک لایت ندارد. یکی از شایع ترین مشکلاتی که در تلویزیون سونی اتفاق می افتد بهم خورد تنظیمات تلویزیون می باشد. در صورت قطع شدن تصویر تلویزیون سونی ابتدا تنظیمات تصویر را بررسی کنید. یکی دیگر از عوامل قطع شدن تصویر در تلویزیون سونی خرابی برد تیکان می باشد، وظیفه برد تیکان انتقال سیگنالهای تصویر به صفحه (پنل) تلویزیون می باشد. در صورتی که تیکان تلویزیون خراب شود احتمال دارد که تصویر تلویزیون به طور کامل قطع شود، البته در بعضی مواقع قسمتی از تصویر سیاه می شود، و یا تصویر به صورت خط خط می شود. برد تیکان قابل تعمیر می باشد، تعمیر برد تیکان باید توسط افراد متخصص انجام شود، در غیر این صورت احتمال آسیب رسیدن به پنل تلویزیون می شود. 

یکی دیگر از عوامل این خرابی از کار افتادن مین برد تلویزیون می باشد، وظیفه مین برد پردازش صدا و تصویر می باشد. کابل های ورودی مستقیم به مین برد تلویزیون وصل می شوند، و مین برد از طریق این کابل ها سیگنال دریافت می کند، در صورتی که عمل کرد مین برد با مشکل مواجه شود، تصویر تلویزیون قطع می شود. مین برد نیز قابل تعمیر می باشد، در بعضی مواقع cpu برد خراب می شود، در این صورت مین برد تلویزیون باید تعویض شود.

خرابی پنل تلویزیون نیز باعث به وجود آمدن این مشکل می شود. پنل همان صفحه جلوی تلویزیون می باشد که تصویر را نمایش می دهد، معمولا پنل تلویزیون دراثر ضربه خوردن یا آب خوردگی خراب می شوند. هزینه تعویض پنل تقریبا هفتاد درصد قیمت تلویزیون می باشد. بهتر است که از محافظ صفحه برای تلویزیون خود استفاده کنید.

قبل از تماس با مرکز تعمیر تلویزیون موارد زیر را بررسی کنید

قطع شدن تصویر به علت بهم خوردن تنظیمات

یکی از موضوعاتی که باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود، بهم خوردن تنظیمات تصویر تلویزیون می باشد. گاهی اوقات با فشار دادن یک دکمه اشتباه تنظیمات تلویزیون بهم می خورد، اما نگاران نباشید ما تمام مراحل تنظیمات تصویر را مرحله به مرحله برای شما توضیح می دهیم.

حالت صرفه جویی انرژی

منوی تنظیمات تلویزیون را فشار دهید و از قسمت تنظیمات وارد قسمت تنظیمات تصویر شوید. در این قسمت گزینه صرفه جویی در صورتی که روی حد اکثر بود آن را تغییر داده و بر روی خاموش قرار دهید. وقتی صرفه جویی روی حداکثر باشد نور زمینه بسیار کم می شود، و تصویر قابل دیدن نمی باشد.

در صورتی که صرفه جویی انرژی روی حداکثر باشد باعث رفتن تصویر تلویزیون می شود. با انجام تنظیمات بالا مشکل رفع می شود.

رفع مشکل قطع شدن تصویر تلویزیون با تنظیمات صرفه جویی

حل قطع شدن تصویر تلویزیون با تنظیمات کارخانه

دکمه منو را روی کنترل فشار دهید و گزینه تنظیمات سیستم را انتخاب کنید و گزینه تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید. با انجام این روش تلویزیون به تنظیمات کارخانه بر می گردد، و دوباره باید تنظیمات کانال یابی را انجام دهید. معمولا با این روش مشکلات نرم افزاری حل می شود.  

در صورتی که قطع شدن تصویر تلویزیون مربوط به تنظیمات تلویزیون باشد، با انجام دادن تنظیمات کارخانه مشکل برطرف می شود.

رفع مشکل نداشتن تصویر با انجام تنظیمات

انتخاب اشتباه ورودی تلویزیون

بعضی وقت ها پیش می آید که ورودی تلویزیون تغییر کند این اتفاق ممکن است با زدن دکمه اشتباه اتفاق بیفتد. به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و وردی مورد نظر خود را انتخاب کنید. به طور مثال گیرنده دیجیتال شما به hdmi1 یک وصل شده است اما تنظیمات ورودی بهم خورده و روی hdmi2 فعال شده است.

 

خرابی کاب های متصل

بعضی مواقع خراب کابل باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود. معمولا در کابل های AV سه فیش وجود دارد که فیش زرد مربوط به تصویر تلویزیون می باشد. با قطع شدن فیش زرد تصویر تلویزیون قطع می شود ولی صدا باقی می ماند. برای تست کابل av می تواند از یکی فیش های قرمز و سفید برای تست استفاده کنید. در صورت برطرف شدن مشکل کابل خراب را تعویض کنید. کابل های hdmi بعد از گذشت 4 تا 5 سال فرسوده می شوند و باعث مشکل در صدا و تصویر تلویزیون می شوند، بهتر است هر 4 سال کابل hdmi تعویض شود.

 
قطع شدن تصویر تلویزیون به علت خرابی کابل hdmi

صفحه تلویزیون دچار ضربه و شکستگی شده است

نبودن تصویر به علت شکستگی صفحه تلویزیون

یکی از عواملی که باعث می شود تصویر تلویزیون قطع شود، شکستگی پنل تلویزیون می باشد. در بعضی مواقع با وارد شدن ضربه به صفحه تلویزیون پنل تلویزیون خراب می شود و تصویر به صورت رنگی یا سرمه ای در می آید. اگر پنل تلویزیون شما دچار شکستگی شود، برای تعمیر صفحه تلویزیون باید تعویض شود. معمولا تعویض پنل مقرون به صرفه نمی باشد. قیمت پنل هفتاد درصد قیمت تلویزیون می باشد.

خرابی برد تیکان تلویزیون

برطرف کردن مشکل نبودن تصویر به تعویض تیکان

برد تیکان یا برد پردازش تصویر تلویزیون وظیفه انتقال تصویر از مین به پنل تلویزیون را دارد. در صورتی که این برد دچار مشکل شود، مشکلاتی همچون سرمه ای شدن تصویر تلویزیون ، خط خط شدن تصویر تلویزیون ، یا پرش تصویر تلویزیون ایجاد می شود.

تعمیر برد تیکان با دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود. در صورتی که برد تیکان تلویزیون خراب شده باشد، دستگاه باید به تعمیرگاه منتقل شود.

علت نداشتن تصویر در انواع برند ها

صنام (SANAM) / اسنوا (SNOWA) / وستل (VESTEL) / شارپ (SHARP)/ هاردستون (Hardstone)/ ایوولی (Evvoli) / پایونیر (Pioneer) / جی پلاس (Gplus)/ اکسنت (accent)/ شیائومی (xiaomi)/ مارشال (Marshal) / فیلیپس (PHILIPS)/ هایسنس (Hisense)/ایکس ویژن (X-Vision)/ جی وی سی (jvc) / پاناسونیک (Panasonic)/ توشیبا (Toshiba) / دوو (DAEWOO)/ تی سی ال ( tcl )/ بلست (Blest)  /سونیا (Suniya) / پانورامیک (Panoramic) و …

 

هزینه تعمیر مشکل نداشتن تصویر در تلویزیون

ما در مطالب بالا تمامی موضوعاتی  که مرتبط با مشکل قطع شدن تصویر هست را توضیح دادیم. در جدول زیر هزینه تعمیر تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد را به صورتی تقریبی آورده ایم. این قیمت ها تقریبی است و برای اطلاع از هزینه دقیق تلویزیون باید توسط تکنسین مورد بررسی قرار بگیرد.

نوع تعمیر قیمت (به تومان)
تعمیر بک لایت
350,000 تا 3,000,000
تعمیر مین برد
700,000 تا 2,350,000
تعمیر برد پاور
300,000 تا 2,800,000
تعمیر برد تیکان
600,000 تا 1,800,000
تعمیر پنل تلویزیون
توافقی
تعمیر فلت تلویزیون
توافقی

هزینه ایاب و ذهاب و عیب یابی تلویزیونی که صدا دارد ولی تصویر ندارد رایگان می باشد. تکنسین های مجاز سیما در کمترین زمان ممکن در محل شما حاضر شده و بعد از عیب یابی و اعلام هزینه ،تعمیر تلویزیون شما را انجام می دهند. 

چگونه تلویزیون را از حالت فقط صدا خارج کنیم

1. معمولا این مشکل وقتی به وجود می آید که تلویزیون به حالت رادیو می رود، در اکثر تلویزیون ها روی کنترل آن دکمه ای وجود دارد که تلویزیون را به حالت رادیو و تلویزیون می برد باز زدن این دکمه مشکل برطرف می شود.

2. یکی دیگر از مشکلاتی که باعث به وجود آمدن این مشکل می شود تنظیم نبودن آنتن تلویزیون می باشد، بهتر است که سیم آنتن و آنتن خود را بررسی کنید و دوباره اقدام به کانال یابی کنید.

3. یک مورد دیگر این است که دستگاه متصل مانند گیرنده دیجتال و یا رسیور به حالت رادیو رفته باشند، که برای این کار همان طور که توضیح داده شد، با زدن دکمه ریموت کنترل مشکل را برطرف کنید.

4. و مورد آخر این که احتمال خرابی کابل های اتصال باعث به وجود آمدن این مشکل می شود، معمولا در کابل های av رنگ زرد مربوط به تصویر تلویزیون می باشد، این کابل را با کابل های دیگر جا به جا کنید.

55 پاسخ به “تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد”

 1. سلام. تلویزیون ما در حال کار کردن تصویرش قطع شد ولی صدا هست نزدیک که میشیم به سختی تصویر دیده میشه به نظر شما چه مشکلی داره لطفا راهنمایی کنید ممنون

 2. سلام تلوزیون ماهم تصویر نداره ولی صدا داره یه روز قبل قسمت بالایی تلویزیون رنگش تیرت شده.بود مارک ال ای دی اسنوا

 3. سلام تلویزیون ما شب خاموش کردیم فرداش روشن کردم تصویر صورتی میشه و خط خط عمودی و سیاه میشه ولی صدا دارد لمس هم کار میکنه
  لطفا راهنمایم کنید

 4. سلام وقتتون بخیر
  ما تلوزیون ال جی داریم
  چند وقت پیش تلوزیون بعد از مدت نامشخصی که کار میکرد مثلا یک دو یا سه ساعت صفحه سیاه میشد و فقط صدا میامد
  اما اخیر بعد از اینکه روشن میکنیم در حد چند ثانیه تصویر به خوبی هست ولی ناگهان سیاه میشود و هر دفعه که تلوزیون را روشن میکنیم همین اتفاق میافته
  چند ثانیه کار میکنه و بعد سیاه میشود

 5. سلام
  تلویزیون سامسونگ ما فقط تصویر شبکه نما آوا رو نمیاره. ولی صدا داریم.
  برا دریافت تصویر چه کنیم؟

 6. سلام تلویزیون سینگل43گرفتم بیست روز شده از اول بعداز مدتی که روشنه تصویرقطع میشه ولی صداداره بعدهرکدوم از کلیدهای کنترل رو بزنیدتصویربرمیگرده ودولکه سفید پایین صفحه داره بردم نمایندگی گفتن درست شده ولی بازم همون جوری هست میتونید کمک کنید

 7. سلام تلویزیون ماروشن بودوبرقهااتصالی کردندحالا صداداره ولی تصویرنداره مشکلش چیه

  • سلام. در صورتی که صفحه کاملا سیاه شده باشد احتمال خرابی بک لایت یا برد پاور وجود دارد

 8. سلام خسته نباشید من تلویزیون ال جی ۳۲ اینچ دارم که وقتی روشن میکنم اصلا اون لگوی اولیه هم ندارد اگه میدانید علت اش رو بهم بگید

 9. سلام. تلویزیون ما ضربه خورد همون لحظه صفحه نمایش قطع شد صدا داره ولی تصویر نداره. البته هیچ گونه شکستگی در صفحه مشاهده نمیشود. فقط نور سیاه رنگی دیده میشود . مورد از ویه؟ ممنون

 10. تلویزیون اولیو50اینچ تلویزیون روشن میشود صدا دارد ولی تصویر نمی اید

 11. سلام.تلویزیون بعد از تعمیر شدن بک لایت بار اول که روشن میکنیم تصویر نمیاد باید روشن خاموش کنیم که تصویر بیاد ممنون میشم بگید مشکل چیه

 12. سلام. تلویزیون ما از سری جدید سامسونگ QLED 55T700 8K بعد از یک ماه کار کردن اول تصویر رفت و سرمه ای شد الان هم هر وقت روشن میکنیم یه چند دقیقه تصویر داره بعد تصویر میره ولی صدا هست . آیا قطعات گیر میاد چون تعمیر کار گفته قطعات گیر نمیاد

 13. سلام تلویزیون پلاسما سامسونگ یک دفع تصویر رفت صدا هست ایراد از چی میتونه باشه بک لایت البته قبلا یه ضربه خورده بود ولی باز کار می‌کرد

 14. سلام تلویزیون ما ایکس ویژن هست شب هم صدا و هم تصویر داشت صبح صدا داشت اما تصویر خیلی تیره بود مجدد شب که روشن کردم تی وی تصویر در شب هست اما در روز تصویر نیست علت از چی هست؟ سپاس

  • سلام
   احتمال روشن شدن گزینه صرفه جویی انرژی وجود دارد. به قسمت تنظیمات تصویر بروید و گزینه صرفه جویی انرژی را غیر فعال کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد احتمال خرابی بک لایت وجود دارد.

 15. سلام تلوریونم ال سی دی ۴۲ تو برق بود فیلم میدیدیم پدر با دستگاه جوش کار میکرد رفتم اومدم دیدم صدا داره تصویرش رنگی رنگی عمودی شد خاموش کردم دوباره روشن کردم زرد و سیاه شد کانالم عوض کردم صدا داشت ولی تصویر همون طور چیشده ینی

 16. سلام تلوزیون من شیاومی ۶۵ اینچ مدل ۴sمی باشد امروز تصویر تلویزیون قطع و صفحه آبی روشن شد ولی صدا داشت . بعد از خاموش کردن و جدا کردن از برق چند ساعت بعد دوباره روشن کردم که صفحه آغازین و لوگوی mi نمایش داده نشد و فقط صفحه آبی کم رنگ علت چی میتونه باشه احتمال نرم افزاری وجود داره؟ ممنون

 17. سلام تلوزیون ۴۲ ال جی صفحه بصورت ناگهانی رفت ولی صدا داره بعد از چندبار خاموش و روشن صفحه اومد ولی بعد از یک ساعت دوباره رفت الان تو تاریکی صفحه خیلی کم دیده میشه اکثر وقت ها بصورت چشمک زن میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون و سپاس از زحمات شما

  • سلام
   بک لایت تلویزیون خراب شده است و بهتر است تلویزیون را خاموش کنید. چشمک زدن تصویر به علت اتصال کوتاه شدن بعضی از لامپ های ال ای دی می باشد.

 18. سلام
  تلویزیون ال ای دی اسنوا دارم مدل43s37bldt۲

  پنج سال هیچ مشکلی نداشت
  که پنج روز پیش روشن میکردیم آرم اسنوا میاد ارم کدوم کانال هست میاد یهو سیاه میشد خاموش روشن میکردیم خوب میشد ولی دوروز بعدش فقط ارم اسنوا میاد با اینکه کدوم کاناله بعد سیاه میشه صدا هست !
  ۲۰ بارم خاموش روشن شه همین داستانه!
  خرابی از چیه بعد هزینه چقد میشه که تماس بگیرم بیاید واسه تعمیر
  ممنون

 19. سلام اگه بک لایت رو تعمیر کنیم تلویزیون بخوبی کار میکند یا باز مشکلدار میشه

  • سلام
   معمولا تعویض بک لایت از تعمیر بهتر است. اما در بعضی مواقع در مدل های خاص تعمیر بک لایت هم مقرون به صرفه تر و هم از لحاظ کارایی بهتر است.

 20. سلام من داشتم از تلوزیون استفاده می‌کردم بعد خاموش کردم و بعد یک ساعت روشن کردم روشن شد ولی از اول نه صدا داره نه تصاویر

 21. سلام وقت بخیر
  ما تلویزیون وستل داریم32اینچ
  تصویر داره ولی صداقطع میشه از پشت تلویزیون کولر یا پنکه هست اون موقع هم صدا داره
  اگه راهنمایی کنید
  ممنون و سپاس

 22. سلام تلویزیون ناسیونال۵۵ اینچ دارم.
  دیشب لوگوی اول تلویزیون میومد و بعدش دیگه تصویر میرفت ، صدا داره ، حتی حفظی هم کانال عوض کردم.
  امروز لوگو ناسیونال خیلی کم رنگ شد بار بعدی کامل خاموش شد ، ولی همچنان صدا داره

 23. سلام تلویزیون ما aiwa 42 اینچ هستش چند روزه اول که روشن میکنیم تصویرش پرش داره تا ده دقیقه بعدش درست میشه تا یه ساعت خوب کار میکنه و بعدش یهو تصویر کاملا سیاه میشه کابل عوض کردم و تنظیمات کارخانه زدم بازم درست نشد
  لطفا راهنمایی ام کنید.. متشکر

 24. سلام من تلویزیون وستل ۴۵ دارم چندوقت پیش یه خط سفید خیلی باریک عمودی تو صفحه اش افتاده بود الان تصویرش بعد دو سه ساعت کار کردن سیاه میشه ولی صدا داره، چندساعت خاموش بشه دوباره برای دو سه ساعت تصویرش میاد، خواستم راهنمایی کنید مشکلش چیه و چقدر هزینه تعمیرشه؟ ممنون

 25. سلام وقتتچن بخیر تلویزیون49 هاردستون دارم صدا داره ولی تصویر قطع شده هزینه تعمیرش چقدر میشه

 26. تلویزیون ما ال‌جی است. کانال‌های sd مشکل نداره هم صدا داره هم تصویر، اما کانالهای hd فقط صدا داره. چجوری میشه مشکل رو حل کرد؟

 27. باسلام.تلویزیون دوو تصویر نداشت اماصداداشت.خاموش روشن کردیم درست نشد.سایت شماروچک کردم تنظیمات کارخانه روزدم.خودش خاموش روشن شد.درست شد.مچکر وممنون ازتوضیحاتتون.

 28. سلام تلویزیون سامسونگ مدل ue40eh5000
  صدا داره تصویر نه… ولی گاهی تصویر میاد.
  هزینه تعویض بک لایت چقدره؟ ممنون

 29. سلام وقتبخیر.تلویزیون سونیا دارم صبح روشن بوده وخاموش کردن ولی دوباره که روشن کردن دیدن صدا دارد ولی تصویرنداره لبته یه مدتی بوده که یه قسمت ازتلویزیون نورش کمترشده بود

 30. سلام وقت بخیر
  تلوزیون دوو ۶۵ اینچ داریم
  دو سالم بیشتر نیست که گرفتیم
  متاسفانه امروز هر مار میکنم روشن نمیشه
  صداش وصل میشه و صدا با کنترول کم و زیاد میشه اما کانال عوض نمیکنه و ملا تصویر ندارع و صفحه کاملا سیاهه
  وقتی به برق هم میزنیم چراغ پاایین تلویزیون روشن میشه
  کسی میدونه مشکل از کجاست…. ایا درست میشه یا نه..؟
  امکان دارع هنگام روشن بودن تلوزیون تنظیماتش دست کاری شده باشه…؟ و الان این بشه اوضاع
  ترو خدا جواب بدین 🙏🏻🙏🏻

  • سلام
   در صورتی که تصویر به صورت کامل سیاه است، و با زدن دکمه کنترل منو نمایش داده نمی شود، احتمال خرابی بک لایت تلویزیون وجود دارد و تعمیرات در منزل انجام می شود. تلویزیون قابل تعمیر است نگران نباشید.

 31. سلام ال سی دی مارشال دارم
  کیفیت رو که از ۷۶۰ میبرم رو ۱۰۸۰ تصویر بعد از چند دقیقه سیاه میشه و باید خاموش کنم و دوباره بذارم رو ۷۶۰ مشکل از چیه

 32. سلام من تلویزیون نیکورا موقع ای که روشن میکنم چراغش روشن وسریع خاموش میشه فقط صدا میاد ولی تصویر نداره بک لایت هم تعویض شده ولی هنوز درست نشده لطفاً راهنمایی کنید ممنون میشم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات لوازم خانگی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.