هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون بلست

تعمیر بک لایت تلویزیون بلست

مجاز سیما مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون بلست آمادگی دارد تعمیر بک لایت تلویزیون بلست شما را در منزل و محل شما بر عهده بگیرد. این مرکز با بکارگیری تکنسین های متخصص، مجرب، دوره دیده و استفاده از بهترین قطعات که توسط این مجموعه تهیه شده است تعمیر تلویوزیون شما را به بهترین نحوه انجام می دهد.

لازم به ذکر است در صورتی که بک لایت تلویزیون شما در بازار موجود نباشد این مرکز با دستگاه های پیشرفته بک لایت تلویزیون شما را بازسازی ، و در صورت نیاز طراحی مجدد می کند.

این مرکز می تواند بک لایت تلویزیون های ال سی دی را به ال ای دی تبدیل کند، این کار به دلیل نبودن لامپ های فلورسنت می باشد. با این روشن مصرف برق تلویزیون شما کاهش پیدا می کند.

ما در این مقاله تمامی هزینه های تعمیر بک لایت تلویزیون و تعویض بک لایت تلویزیون بلست را در چندین جدول آورده ایم

بک لایت تلویزیون چیست؟

در ابتدا باید بدانیم که بک لایت تلویزیون چه ماهیتی دارد و چه نقشی در تلویزیون ایفا می کند. برای اینکه تصور خوبی از نحوه کار بک لایت های تلویزیون داشته باشید، بیایید از ابتدا شروع کنیم.

در گذشته برای نمایش تصویر تلویزیون از لامپ تصویر استفاده می شده است. لامپ تصویر دارای تفنگ الکترونی بوده است که بر اثر تابش الکترون بر روی صفحه فسفری تصویر ایجاد می شد. اما پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن تلویزیون های ال سی دی ماهیت نمایش تصویر تغییر کرد.

در تلویزیون های جدید تصویر توسط صفحه ال سی دی ایجاد می شود. صفحه ال سی دی را می توان یک آپارات دیجیتال تصور کرد، که با تابیدن نور به این صفحه ، تصویر به نمایش در می آید. در تلویزیون های ال سی دی برای ایجاد این نور از لامپ های فلورسنت استفاده شده است.

بک لایت تلویزیون

بدون شک لامپ های فلورسنت نیز بدون ایراد نبوده و مشکلات خود را دارد. از جمله آن می توان به استهلاک بالای قطعات، توان مصرفی زیاد و ایجاد حرارت اشاره نمود. این مشکلات متخصصان را وادار به تولید نسل جدیدی از تلویزیون کرد که از لامپ های ال ای دی استفاده شده است. اینجا بود که بک لایت ال ای دی معنا یافت و دیگر مشکلات لامپ های فلورسنت را ندارد و علاوه بر آن مزیت های فراوان دیگری دارد.

مزیت های تعمیر بک لایت تلویزیون بلست در مرکز مجازسیما

مزیت های تعمیر بک لایت تلویزیون در مرکز مجاز سیما

تعمیر بک لایت تلویزیون یکی از کارهای تخصصی و بسیار حساس می باشد، اگر این کار به درستی و توسط افراد زبده صورت نگیرد احتمال دارد پنل تلویزیون آسیب ببیند.

تلویزیون یک دستگاه بسیار پر مصرف می باشد و در صورتی که دچار مشکل شود بسیار ناراحت کننده می شود. مجاز سیما در کمترین زمان ممکن تعمیر تلویزیون شما را انجام می دهد.

یک خبر خوب اینکه تکنسین های مجاز سیما تعمیر بک لایت تلویزیون شما را در منزل و محل شما انجام می دهند و نیازی انتقال به تعمیرگاه نمی باشد.

یکی از مهم ترین قطعات در کیفت تصویر تلویزیون بک لایت می باشد، برای تعویض بک لایت باید از بهترین قطعه موجود استفاده شود تا کیفیت تصویر به بهترین شکل ممکن نمایش داده شود.

گارانتی و ضمانت تعمیر نیز یکی از نکات مهم در این زمینه می باشد. این مرکز تعمیرات و قطعات مصرفی را 6 ماه ضمانت می کند. این ضمانت نامه برای آسودگی خاطر شما از کیفت خدمات ارائه شده می باشد.

فهرست مطالب

نحوه تعمير بک لايت تلويزيون بلست

تعمیر بک لایت تلویزیون یک کار تخصصی و بسیار دشوار می باشد. اگر این کار توسط افراد غیر متخصص انجام شود، احتمال آسیب رسیدن به صفحه تلویزیون زیاد می باشد.

در صورتی که صفحه تلویزیون آسیب ببیند، در اکثر موارد این قطعه تعمیر نمی شود و باید تعویض شود، هزینه تعویض صفحه تلویزیون تقریبا هفتاد در صد قیمت کل تلویزیون می باشد.

مجموعه مجاز سیما  افراد متخصص و با تجربه برای تعمیر بک لایت تلویزیون به کار می گیرد. تعمیرات با قطعات اصلی و در منزل و محل شما انجام می شود. تعمیر تلویزیون بلست با ضمانت شش ماهه انجام می شود.

نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون بلست

انواع بک لایت تلویزیون بلست

انواع بک لایت تلویزیون

به طور کلی بک لایت تلویزیون بسته به نوع و مدل تلویزیون به دو دسته طبقه بندی می شود که عبارتند از:

در این مدل لامپ های ال ای دی در چند شاخه ی افقی در پشت صفحه ی نمایش قرار گرفته اند. لامپ ها با فواصل مشخص روی این شاخه ها پخش شده اند، در ساختار این نوع بک لایت نور به طور مسقیم(از پشت) به صفحه ی نمایش تابیده میشود. 

بک لایت های لبه ای در تلویزیون های تی اس ال فقط در لبه های صفحه نمایش قرار دارند. از این رو با فاصله های خیلی کمتری کنار هم قرار گرفته اند و به همین دلیل ضخامت تلویزیون کاهش یافته و باعث شده است تلویزیون ها باریک تر شوند.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون بلست

از آنجایی که بک لایت تلویزیون بلست بسیار حساس است، باید مراقب تلویزیون خود باشید تا در مواقعی که استفاده ای از تلویزیون ندارید بدون استفاده روشن نماند. با این وجود بک لایت ها جزو قطعات مصرفی محسوب می شوند و ممکن است در طول زمان ایراد پیدا کنند و یا حتی بسوزند.

اصلا جای نگرانی ندارد، چرا که به راحتی می توانید آنها را تعمیر و یا تعویض نمایید. این درست است که هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون بلست نسبت به تعویض آن بسیار مقرون به صرفه تر است؛ اما باید این را در نظر داشته باشید که اگر تعمیرکاری که تلویزیون شما را تعمیر می کند از دانش و مهارت کافی برخوردار نباشد، ممکن است آسیب های شدیدتری به تلویزیون شما وارد کند و هزینه های تعمیر شما را چند برابر کند.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون

مرکز تعمیرات تلویزیون مجاز سیما انواع مختلف بک لایت های تلویزیون را با توجه به مدل و نوع تلویزیون ارائه می دهد و همین امر سبب شده است تا هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون بلست با توجه به نوع و سایز قطعه متغیر باشد. همچنین کیفیت قطعات مورد استفاده نیز تاثیر مستقیمی با قیمت آن دارد که دلیل دیگری بر تفاوت قیمت بک لایت تلویزیون بلست می باشد.

در ادامه جدولی آورده شده است و هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون بلست را با توجه به سایز و مدل بک لایت تعیین می کند. از آنجایی که هر روزه نوسان قیمت قطعات وجود دارد، قیمت های داخل جدول حدودی بوده و برای اطلاع از قیمت دقیق و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مدل تلویزیون سایز تلویزیون قیمت تعمیر بک لایت
سری HDC
32 تا 49 اینچ
480,000 تا 900,000
سری KEA
32 تا 49 اینچ
450,000 تا 1,000,000
سری SB
32 تا 49 اینچ
460,000 تا 1,100,000
سری FDA
32 تا 49 اینچ
430,000 تا 1,200,000
سری HB
32 تا 49 اینچ
500,000 تا 1,250,000
سری KDA
32 تا 49 اینچ
490,000 تا 1,100,000
سری FDC
32 تا 49 اینچ
470,000 تا 1,000,000
هزینه تعویض بک لایت تلویزیون

هزینه تعویض بک لایت تلویزیون بلست

زمانی که بک لایت تلویزیون بلست دچار مشکل جدی شده باشد و نتوان آن را تعمیر کرد، مجبور به تعویض بک لایت تلویزیون بلست خواهیم بود. هر چند که این قطعه یکی از قطعات اصلی و گران بهای تلویزیون ها محسوب می شود، اما زمانی که با تعمیر بک لایت ها ایراد وارده حل نشود، چاره ای وجود ندارد.

همچنین تعویض بک لایت تلویزیون بلست روشی مطمئن است. هر چند که هزینه بیشتری را متقبل می شوید، اما می دانید که قطعه به کلی تعویض شده و باعث ایجاد مشکل دوباره نمی شود. در نتیجه خیالتان از این بابت راحت خواهد بود.

مرکز تعمیرات تلویزیون مجاز سیما برای هر دو خدمات تعمیر و تعویض بک لایت تلویزیون بلست، ضمانت نامه های کتبی همراه با تحویل تلویزیون به مشتریان خود ارائه می دهد تا مشتریان از کیفیت قطعات و خدمات ارائه شده اطمینان حاصل نمایند. هر چند که ضمانت خدمات تعمیر نسبت به تعویض قطعات کمتر خواهد بود، اما از کیفیت خدمات کاسته نمی شود.

در ادامه جدول قیمت تعویض بک لایت تلویزیون بلست به شما عزیزان ارائه می شود تا قیمت ها و خدمات را مقایسه کنید؛ اما باید توجه داشته باشید که این قیمت های اعلام شده نسبی بوده و با توجه به هزینه قطعات، دارای نوسان خواهد بود. از این رو برای اطلاع یافتن از قیمت های دقیق هر یک از قطعات با ما تماس بگیرید.

مدل تلویزیون سایز تلویزیون قیمت تعویض بک لایت
سری HDC
32 تا 49 اینچ
1,100,000 تا 1,600,000
سری KEA
32 تا 49 اینچ
1,200,000 تا 1,650,000
سری SB
32 تا 49 اینچ
1,250,000 تا 1,950,000
سری FDA
32 تا 49 اینچ
1,300,000 تا 1,970,000
سری HB
32 تا 49 اینچ
1,100,000 تا 1,890,000
سری KDA
32 تا 49 اینچ
1,000,000 تا 1,780,000
سری FDC
32 تا 49 اینچ
1,300,000 تا 1,980,000

تعمیر بک لایت تلویزیون بلست در منزل

خبر بسیار خوبی که می توانیم به شما بدهیم این است که امکان تعمیر و تعویض بک لایت های تلویزیون در منزل و محل شما وجود دارد. به همین جهت نیازی به حمل و نقل تلویزیون به تعمیرگاه نمی باشد. چرا که ریسک ضربه خوردن و شکستگی ایجاد مشکلات جدی تر در زمان جابجایی وجود دارد و هزینه چند برابری برای مشتریان ایجاد می کند.

به همین علت کارشناسان مرکز تعمیرات تلویزیون مجاز سیما به مشتریانی که به این مرکز تماس می گیرند، توصیه می کنند که خدمات تعمیر بک لایت تلویزیون بلست در منزل انجام شود. رفع ایرادات انواع بک لایت در حدود 1 ساعت در منزل زمان می برد و نیازی به معطل شدن های طولانی ندارد.

تعمیر بک لایت تلویزیون در منزل​

برای دریافت خدمات ما، تنها کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید. کارشناسان مجرب ما آماده پاسخگویی و کمک به مشتریان عزیز هستند. در صورتی که مشکل تلویزیون شما جدی باشد و به صورت تلفنی حل نشود، تکنسین مربوطه با پرسیدن مدل و سایز تلویزیون، همچنین در صورت لزوم با دریافت عکس از تلویزیون، عیب یابی را انجام داده و هزینه تعمیر و یا تعویض را به صورت دقیق محاسبه می کند. اگر مایل به انجام آن باشید، با در دست داشتن قطعات مورد نیاز به منزل شما اعزام می شوند.

تعمیر بهتر است یا تعویض ؟

یکی از سوالاتی که وقتی بک لایت تلویزیون دچار مشکل می شود برای کاربران پیش می آید این است که تعویض بهتر است یا تعمیر ؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال باید عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار داد، مثلاً اینکه تلویزیون پس از چه بازه زمانی دچار این خرابی شده است زیرا اگر قبل از دو سال پس از خرید تلویزیون با این مشکل روبرو شود تعمیر می تواند گزینه بهتری باشد، یا در مواقعی ممکن است بک لایت تلویزیون شما در بازار موجود نباشد در نتیجه باید دست به تعمیر زد و ال ای دی معیوب را تعویض کرد.

از طرفی نیز در بک لایت های خطی که بالاتر با آنها آشنا شدید به دلیل سری بودن و نزدیک بودن مدار ها به یکدیگر بهتر است ال ای دی ها تعویض شود اما در مجموع با در نظر گرفتن تمامی این جوانب تعویض تمامی ال ای دی ها گزینه ی منطقی تری می باشد.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که علت سوختن بک لایت تلویزیون چیست؟ ما در انتهای این صفحه تمامی راه های جلوگیری از خرابی بک لایت را توضیح می دهیم. این نکات بسیار مهم و کاربردی می باشد.

نکات مهمی که باید در هنگام تعمیر بک لایت تلویزیون بلست در نظر داشته باشید!

نکات مهم حین تعمیر بک لایت تلویزیون

ممکن است مراکز تعمیر تلویزیونی پیدا کنید که با قیمت کمتر تلویزیون های شما را تعمیر یا قطعات آن را تعویض کنند؛ اما در زمان مراجعه، به جای تعویض کامل بک لایت، تنها قسمت معیوب را تعمیر می کنند که این امر باعث می شود بعد از چند ماه تلویزیون شما دچار مشکل شود. از این رو به مراکز تعمیر معتبر مراجعه کنید و از آنها ضمانت نامه کتبی بخواهید.

تشخیص یک بک لایت خوب و باکیفیت بسیار دشوار است و به راحتی نمی توان آنها را از هم تشخیص داد. این کار به مهارت و تجربه کافی نیاز دارد. همچنین باید مراقب باشید که در هنگام تعویض قطعه از قطعات بی کیفیت و در جه 2 و 3 در تلویزیون های شما استفاده نکنند.

همچنین تکنسین متخصصی که قطعات تلویزیون شما را تعویض می کند، موظف است تا قطعه معیوب را به مشتری برگرداند و از لامپ های با کیفیت و ولتاژ مناسب دستگاه مشتری استفاده نماید. هماهنگ بودن ولتاژ و آمپر بک لایت با برد پاور بسیار مهم می باشد.

عوامل موثر بر هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون بلست

تلویزیون های بلست مدل های مختلفی دارد که در هر کدام از آنها نوع خاصی از بک لایت به کار برده شده همین امر باعث میشود قیمت این قطعه با توجه به مدل تلویزیون متغیر باشد.

عامل دیگر اندازه و اینچ تلویزیون است طبیعتا هرچه تلویزیون ابعاد بزرگتری داشته باشد بک لایت آن نیز گرانتر خواهد بود. کیفیت و نوع قطعات موجود دربازار هم فاکتور دیگریست که تاثیر مستقیم بر قیمت دارد.

در بعضی از موارد مشکل بک لایت تلویزیون با تعمیر آن رفع خواهد شد و در چنین مواقعی هزینه ی کمتری هم پرداخت میکنید، اما در اکثر مواقع تعویض روشی مطمئن تر است و بدین ترتیب دیگر نگران خرابی مجدد بک لایت نخواهید بود هر چند این قطعه جزء لوازم گران در تلویزیون است اما در عوض خیالتان راحت خواهد بود.

نکات لازم برای جلوگیری از خرابی بک لایت

استفاده از حداکثر نور تلویزیون

یکی از نکات مهم برای افزایش عمر بک لایت تلویزیون کم کردن نور تلویزیون می باشد. حالت پیش فرض تلویزیون بر روی حداکثر می باشد. به قسمت تنظیمات تصویر تلویزیون بروید.  نور تلویزیون را تا جایی که کیفت تلویزیون مطلوب است پایین بیاورید. این کار باعث می شود که فشار حداکثری از روی لامپ های ال ای دی برداشته شود.

عدم استفاده مداوم تلویزیون

باید به این نکته توجه کنید تلویزیون نباید به طور مداوم روشن بماند. این موضوع باعث می شود که عمر بک لایت تلویزیون کاهش یابد. روشن بودن مداوم تلویزیون باعث می شود که گرمای قطعات داخلی تلویزیون زیاد شود، این گرما باعث استهلاک و فرسودگی قطعات می شود. بهتر از است بعد از هر 2 یا 3 ساعت تلویزیون را به مدت 5 یا 10 دقیقه خاموش کنید.

انتخاب محیط مناسب

یکی از عوامل مهم در نگهداری تلویزیون، انتخاب محیط مناسب می باشد. تلویزیون باید در جایی قرار بگیرد که گردش هوا وجود داشته باشد. در صورتی که از پایه دیواری استفاده می کنید ، تلویزیون باید از دیوار حدود 5 سانتی متر فاصله داشته باشد تا گرمای تلویزیون دفع شود.

انجام اصلاحیه برد پاور

بعضی مواقع عدم هماهنگی برد پاور و بک لایت تلویزیون باعث ایجاد خرابی در لامپ های ال ای دی می شود. اصلاحیه را می توان تنظیم ولتاژ و آمپر مورد نیاز ال ای دی های تلویزیون دانست. البته لازم به ذکر است که این اصلاحیه باید توسط تکنسین متخصص انجام شود.

8 پاسخ به “تعمیر بک لایت تلویزیون بلست”

 1. با عرض سلام

  ببخشید تلویزیون ما تصویرش قطع شده ولی صدا داره به نظر شما مشکل از بک لایت و اینکه هزینه تعمیر تلویزیون چقدر میشه لطفا جواب بدید ممنون

  • سلام. معمولا این خرابی از بک لایت تلویزیون است، برای اعلام هزینه باید مدل کامل تلویزیون را ارسال بفرمایید.

 2. سلام خسته نباشید
  بنده یک تلویزیون بلست مدل BTV-43FDA110B دارم، اگه اشتباه نکنم نیاز به تعویض بک لایت داره
  خواستم بدونم هزینه تعمیرش چقدر میشه؟

 3. سلام و عرض ادب
  تلویزیون بلست ما مدل 50FDA110B هست و ایراد بک لایت داره
  خواستم بدونم تعویض بک لایتش در منزل چقدر زمان میبره؟

 4. سلام وقت بخیر من تلوزیون بلست اندروید ۴۹ اینچ FDA110 دارم که سال قبل تلوزیون صدا داشت اما تصویری نداشت که ۳ ماه بود که تاریخ گارانتی گذشته بود. نمایندگی سمنان تعمیر کرد گفت ۸عدد لامپ سوخته + سرویس کامل.
  امسال هم همون مشکل پیش اومد که نمایندگی تعمیر کرد. حالا دو تا سوال داشتم.
  ۱_ چطور میشه در مدت ۱۲ ماه یه مشکل دوبار اتفاق بیفته.
  ۲- امروز ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ تلوزیون رو تحویل دادن اصلا و اصلا و اصلا کیفیت تصویر قبل رو نداره.
  لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم.

  • سلام. بهتر است بک لایت به صورت کامل تعویض شود. با تعویض کامل بک لایت کیفیت صفحه نمایش بیشتر می شود و تلویزیون چند سال بدون مشکل کار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات لوازم خانگی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.