تعمیر تلویزیون بلست

شرکت مجاز سیما با سابقه چندین ساله در عرصه تعمیرات تلویزیون بلست در حال فعالیت است. این مجموعه با دارا بودن شعبه های متعدد در استان تهران(اسلامشهر ، پاکدشت، شهریار ، ورامین ، پردیس ، شهر قدس، پرند ، اندیشه) به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت به مشتریان عزیز است. این شرکت دارای دستگاه ها و ابزار های مدرن روز دنیا است مرکز تعمیر تلویزیون بلست دارای قابلیت های متعددی مانند شناسایی و ارزیابی اولیه عیب و ایراد روی تلویزیون، رفع اختلال های موجود در سیستم الکترونیکی و استفاده از قطعات با کیفیت و اورجینال در تعمیرات است. شماره تماس مرکز تعمیرات بلست 02191008821

با اولین تماس با شماره نمایندگی تلویزیون بلست و پر نمودن فرم درخواست تعمیرات تلویزیون، نزدیک ترین نیروی فنی را به محل ارسال نموده تا مشتریان رضایت کامل داشته باشند. این ایده سبب شده در وقت مردم صرفه جویی شود و از طرف دیگر باعث کاهش هزینه ها برای کاربر و مشکلات حمل و نقل می گردد. شماره تماس 02137413

تعمیر تلویزیون بلست
تعمیر تلویزیون بلست در منزل

تعمیر تلویزیون بلست در منزل

تعمیرات فنی تلویزیون های بلست برای آرامش و جلب اعتماد کاربران خدمت رسانی را در منزل شما ارائه و نیروی فنی و متخصص را اعزام می کند. در صورتی که تلویزیون شما با مشکل مواجه شد با ما تماس بگیرید. در اسرع وقت کارشناس ها و تعمیرکاران با تجربه برای تعمیرات تلویزیون بلست به درب منزل و یا آدرس درخواستی اعزام می شوند. از فواید تعمیر تلویزیون در منزل می توان به کاهش هزینه، صرفه جویی در زمان، و آسودگی خاطر کاربران اشاره کرد.

در زمان جا به جایی احتمال دارد تلویزیون شما دچار مشکل و یا شکستگی در پنل تلویزیون رخ دهد. بردن تلویزیون به تعمیرگاه نیازمند هزینه و نگرانی های متعددی است. ممکن است در حین جا به جایی مشکلات بیشتری برای تلویزیون شما ایجاد شود و هزینه های شما بالا رود.

از مزایای تعمیرات تلویزیون بلست در منزل می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارتند از:

کارشناس ها با استفاده از سوالات متعدد و الزامی از کاربر، مشکل را فهمیده و نیروی فنی را با آگاهی بیشتر به سمت آدرس درخواستی اعزام می کند. شماره نمایندگی بلست مجاز سیما 02137413

خدمت رسانی سریع

تماس با تعمیرگاه مرکزی و اعلام مدل و مشکل دستگاه از طرف شما اعزام متخصص تعمیر تلویزیون به همراه قطعات مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن به محل شما

تعمیر دستگاه با ضمانت

مابا داشتن بیش از 20 شعبه در سراسر تهران و ماهر ترین تکنسین ها تلویزیون خراب شما را به بهترین نحو ممکن و در صورت امکان در محل مد نظر شما تعمیر میکنیم.

رضایت مشتری

هدف نمایندگی تعمیر تلویزیون بلست جلب رضايت شما با خدمات سريع و تعمير با کمترين هزينه ممکن و استفاده از قطعات اورجینال تلویزیون می باشد.
 

فهرست مطالب

مزیت های مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون بلست

تعميرات تلویزیون بلست در صورتي که به دست کارشناسان مجازسیما و با استفاده از تجهيزات پیشرفته اين کار انجام شود مي‌تواند کيفيت اوليه اين دستگاه را بازيابي کرده و مجدداً به کاربر، لذت استفاده با يک دستگاه نو و سالم را بچشاند.

یکی از مهمترین مزیت های مرکز تعمیر تلویزیون بلست مجاز سیما براگزاری دوره های آموزشی برای تکنسین ها این مجموعه می باشد. به همین خاطر تکنسین های این مجموعه همیشه بروز بوده و با جدید ترین تکنولوژی های روز آشنا هستند. این تخصص باعث شده است که تعمیرکاران این مجموعه به راحتی عیب یابی تلویزیون های جدید را انجام دهند و تعمیر و ترمیم تلویزیون شما را انجام دهند.

علاوه بر اين متخصصان ما توصیه و نکات مهم برای نگهداری  و طرز استفاده صحيح از تلویزیون را به شما آموزش خواهند داد تا بتوانيد از امکانات دستگاه خود استفاده بهتري داشته باشيد. برای درخواست تعمیرکار می توانید فرم تماس را پر کنید و یا با شماره نمایندگی تعمیر تلویزیون بلست تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن تعمیر تلویزیون شما انجام شود.

تعمیر تلویزیون LCD بلست

یکی از تحولات بزرگ در نمایشگرها اختراع صفحه ال سی دی بود. کلمه LCD مخفف Liquid Crystal Display است و به معنای صفحه نمایشی با محلول کریستال مایع است. با آمدن تلویزیون های ال سی دی تلویزیون با اینچ های بزرگ وارد بازار شدن و رونق تازه ای به این بازار داده شد. تکنولوژی تلویزیون های ال سی دی با تلویزیون های لامپی کاملا متفاوت است.

مجاز سیما تعمیرات تلویزیون های ال سی دی بلست را به صورت تخصصی انجام می دهد. اگر تلویزیون ال سی دی شما خراب شده است می توانید با مرکز مجاز سیما برای تعمیرات و سرویس تلویزیون تماس بگیرید. در اولین تماس مشاوران ما سعی می کنند، با راهنمایی های اولیه مشکل شما را برطرف کنند، در صورتی که خرابی از سخت افزار تلویزیون شما باشد، با علام هزینه تقریبی از سمت مجازسیما می توانید در خواست تعمیر خود را ثبت کنید.

تعمیر تلویزیون ال سی دی بلست

تعمیر تلویزیون LED بلست

تعمیر تلویزیون ال ای دی بلست

تلویزیون های ال ای دی بعد از تلویزیون های ال سی دی به بازار آمدن، اما یک نکته بسیار جالب که باید بدانید، تلویزیون های LED همان تلویزیون های LCD هستند و فقط از بک لایت ال ای دی برای آن استفاده شده است.

یکی از مزیت های تلویزیون ال ای دی نسبت به تلویزیون ال سی دی روشنایی بیشتر و کیفت بیشتر تصویر می باشد. یک مزیت دیگر مصرف پایین برق نسبت به تلویزیون های ال سی دی می باشد.

تعمیرات تلویزیون ال ای دی نسبت به ال س دی زیاد متفاوت نمی باشد، چون ساختار کار کرد آنها تقریبا مشابه می باشد. مجاز سیما تعمیرات تلویزیون LED بلست را به صورت تخصصی انجام می دهد.

تعمیر تلویزیون OLED بلست

تعمیر تلویزیون OLED بلست

تلویزیون های OLED از جدید ترین تلویزیون های بازار می باشند. تلویزیون های او ال ای دی در واقع تلویزیون های LED واقعی هستند، این بدین معنی است که پیکسل های صفحه خود روشن می شوند و نیاز به نور بک لایت ندارند.

این امر باعث شده است که کیفیت صفحه تلویزیون های OLED افزایش چشمگیری داشته باشد. نمایش تصویر در تلویزیون های OLED طبیعی ترین حالت ممکن را دارد، یعنی رنگ هایی که نمایش داده می شود بسیار طبیعی می باشد. 

تعمیرات تلویزیون OLED بسیار پیچیده و تخصصی می باشد، اگر این کار توسط افراد غیر متخصص انجام شود، ممکن است خسارت جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد شود.

هزینه تعمیر تلویزیون بلست

یکی از موارد بسیار مهم در تعمیر تلویزیون بلست هزینه تعمیر و سرویس دستگاه می باشد. با توجه به ایرادها و قطعات مصرفی هزینه تعمیر کاملا متغییر بوده و بر همین اساس تعیین قیمت بعد از مراجعه تکنسین تعمیرات به محل مورد نظر شما و بعد از عیب یابی به شما اعلام می شود. در اکثر موارد هزینه تقریبی تعمیرات، هنگام تماس با اولیه مشتری اعلام می شود.

نوع قطعه مصرفی نیز در هزینه تعمیر تلویزیون بلست تاثیر گذار است. قیمت قطعات با توجه به کیفیت و کشور سازنده متغییر است. با توجه به انتخاب قطعه هزینه سرویس و خدمات مشخص می شود. در جدول هزینه تعمیر تلویزیون قیمت تقریبی مشخص شده است.

اجرت تعمیر و سرویس تلویزیون با توجه به نرخ نامه اتحادیه تعمیرکاران صوتی و تصویری مشخص شده است. در بعضی از موارد خاص که تعمیرات پیچیده و تخصصی می شود هزیه تعمیرات توافقی می باشد. مرکز مجاز سیما سعی بر آن دارد تا جای ممکن هزینه تعمیر و سرویس را به حداقل برساند.

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون بلست قیمت (به تومان)
32 تا 42 اینچ
950,000 تا 2,000,000
42 تا 47 اینچ
1,500,000 تا 2,800,000
47 تا 50 اینچ
1,100,000تا 2,000,000
50 تا 55 اینچ
1,700,000تا 3,800,000
55 تا 90 اینچ
توافقی
هزینه تقریبی تعمیر تلویزیون بلست قیمت (به تومان)
تعمیر مین برد
900,000 تا 3,700,000
تعمیر برد پاور
950,000 تا 3,600,000
تعمیر برد T-CON
950,000 تا 2,500,000
تعمیر فلت
توافقی
تعمیر پنل تلویزیون
توافقی
تعمیر برد اینورتر
950,000 تا 2,950,000

خدمات پس از فروش تلویزیون بلست

تعمیرات حرفه‌ای: خدمات پس از فروش تلویزیون بلست توسط تیم فنی مجرب و متخصص ارائه می‌شود. این تیم با دانش فنی عمیق و آشنایی کامل با تلویزیون‌های بلست، توانایی تشخیص و رفع مشکلات مختلف را داراست، با توجه با دانش و مهارت بالایی تکنسین های این مرکز بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد.

استفاده از قطعات اصلی: در هنگام تعمیرات، تیم خدمات پس از فروش از قطعات اصلی و استاندارد استفاده می‌کند. این به شما اطمینان می‌دهد که تلویزیون شما با استفاده از قطعات اصلی و باکیفیت تعمیر می‌شود، که در نتیجه عمر مفید آن را افزایش می‌دهد.

سرعت در ارائه خدمات: تیم خدمات پس از فروش بلست، بر سرعت و بهره‌وری در ارائه خدمات تأکید دارد. با تماس شما و اطلاع از مشکلات تلویزیون، تیم فنی سعی می‌کند در کمترین زمان ممکن به محل شما مراجعه کند و تعمیرات لازم را انجام دهد. شماره تماس 02191008821

خدمات پس از فروش تلویزیون

عیب یابی تلویزیون بلست

ما در این قسمت چند عیب شایع تلویزیون عیب یابی تلویزیون بلست را برای شما مطرح می کنیم و راه حل های که از طرف شما قابل انجام است را اینجا مطرح می کنیم.

پاک شدن برنامه مين برد ال سي دي که به دليل زدن فلش ويروسی وارد سيستم مي شود و برنامه ال سي دي را خراب مي کند. براي تعمير ال سي دي هاي که برنامه آنها پاک شده است بايد اي سي حافضه ال سي دي دوباره برنامه ريزي شود.

.يکي ديگر از عيب هاي تلويزيون ال سي دي خرابي برد مين LCD است که آی سی کنترل کننده برد ال سی دی (CPU) خراب مي شود و برد ال سی دی ديگر قابل تعمير نمي باشد .براي تعمير ال سی دی   بايد برد مين ال سی دی  تعويض شود که هزينه تعمير تلویزیون زياد می شود.

تلویزیون بلست صدا دارد ولی تصویر ندارد

تلویزیون بلست صدا دارد ولی تصویر ندارد

وقتی تلویزیون ال سی دی و ال ای دی بلست صدا دارد ولی تصویر ندارد بیشتر خرابی در قسمت بک لایت تلویزیون می باشد که تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. خرابی بک لایت در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی شایع است. در تلویزیون های ال ای دی سری HDC بلست خرابی بک لایت بیشتر است. البته در بعضی از موارد خرابی برد پاور باعث از بین رفتن تصویر می شود به این صورت که خروجی ولتاژ بک لایت قطع می شود و تصویر تلویزیون سیاه می شود در این حالت اگر دقت کنید یک تصویر بسیار محو می بینید.

خرابی پنل نیز باعث می شود که تلویزیون بلست تصویر نداشته باشد، پنل یا همان صفحه نمایش تصویر در صورتی ضربه یا آب خوردگی دچار خرابی می شود. تعمیرات پنل توسط تکنسین های متخصص مجاز سیما با دستگاه بندینگ انجام می شود.

تعمیر بک لایت تلویزیون بلست

تعمیر بک لایت تلویزیون بلست

هر تلویزیونی شامل یک منبع تغذیه نوری است که سبب ظاهر شدن تصاویر بر روی صفحه نمایشگر می شود. از طرفی می دانید که پنل ها دارای نور نیستند و نمی توانند تصاویر را بر روی صفحه نمایشگر منعکس کنند. برای این کار باید نوری اشد تا این تصاویر را برای ما به نمایش بگذارد.

عکس هایی که در رادیولوژی عکسبرداری می شوند بدون نور قابلیت نمایش و دیده شدن را ندارند. از طرفی عکس ها را بر روی یک صفحه نمایشگر که از خود نور سفید دارد قرار داده تا بتوانند تصاویر درون عکس را ظاهر کنند. در برخی از مواقع تصویرها دچار مشکل شده که حالت های متنوعی از تصویر برای شما به نمایش در می آید.

یکی از پر مصرف ترین قطعه ها در تلویزیون، بک لایت است. تعمیرات تلویزیون بلست برای تعمیر نمودن این قطعه از نیروهای متخصص و دوره دیده استفاده می کند. در صورتی که فرد متخصص نباشد در زمان تعمیر تلویزیون احتمال شکسته شدن پنل بالا بوده و هزینه هنگفتی را برای مشتری به دنبال دارد. پیشنهاد ما به شما استفاده از مرکز تعمیر تلویزیون مجاز سیما است، در ادامه این بخش به حالت های مختلف پرداخته می شود.

 • تصاویر به طور کامل مشکی است.
 • نیمی از صفحه نمایشگر تاریک است.
 • تصاویر در صفحه نمایشگر تار شده است.
 • هاله هایی از دایره های مشکی روی صفحه نمایشگر است.
 • بر روی صفحه نمایشگر فقط برند بلست قابل رویت است.
 • یک سری نقاط نورانی بر روی صفحه نمایشگر ظاهر شده است.

این موارد بالا نمونه ای از ایرادات به وجود آمده در صفحه نمایشگر تلویزیون است که متوجه می شوید عیب و خرابی از سمت بک لایت برای تلویزیون صورت گرفته است. سیاه شدن تصویر یکی از شایع ترین مشکلات در تعمیرات تلویزیون بلست است. در این حالت تصویر نیست ولی صدا هنوز داریم که به بررسی تک تک گزینه های بالا می پردازیم.

تعمیر برد پاور تلویزیون بلست

برد پاور و یا همان منبع تغذیه در تلویزیون نقش اساسی دارد. کار این قطعه رساندن و تامین برق مورد نیاز برای روشن نمودن تلویزیون است. مقدار ولتاژ برق شهری برای تلویزیون خیلی زیاد است، منبع تغذیه این برق را به ولتاژ مورد نیاز تلویزیون با مقدار کمتر تبدیل می کند. وظیفه برد پاور تبدیل ولتاژ بالا به پایین را ایفا نموده و در صورت خرابی این قطعه با مشکل روشن نشدن و یا روشن و خاموش شدن تلویزیون روبرو هستید.

منبع تغذیه قابل تعمیر است که این تعمیرات به عوامل متعددی بستگی دارد؛ مثلا برخی از قطعات درون پاور سوخته اند و در این حالت باید تعویض شوند. در حالتی که برد سوخته باشد و این سوختگی بیش از حد مورد نظر برای نیروی فنی در نمایندگی تعمیرات تلویزیون بلست در اسلامشهر ارزیابی گردد، قطعه کاملا تعویض می شود. یک سری علائم و نشانه ها بر روی تلویزیون می توان تشخیص دهید که برد پاور شما دچار آسیب دیدگی شده است که عبارتند از:

 • با تاخیر روشن شدن تلویزیون
 • تلویزیون روشن نیست ولی چراغ قرمز در حال چشمک زدن است.
 • تلویزیون به صورت خود به خودی روشن و خاموش می شود.
 • چراغ پاور ثابت مانده ولی تلویزیون روشن نشده
 • تلویزیون به صورت کامل خاموش است.
تعمیر برد پاور تلویزیون بلست

دو دلیل پرتکرار که عامل اصلی خرابی و آسیب دیدگی منبع تغذیه در تلویزیون ها است، در این بخش به این دو دلیل می پردازیم:

الف ) قطعات عمر مفید خود را کرده اند:

یکی از علت های اصلی که سبب سوخته شدن منبع تغذیه می گردد، قدیمی و کهنه شدن قطعه ها بر روی برد پاور است. عمر مفید قطعات روزی به سر می رسد و استفاده طولانی مدت از تلویزیون از علت های آن است. در این حالت اگر قطعه قابل تعویض باشد که آن را تعویض نموده و در صورتی که سوختگی بالا باشد باید به کمک مرکز تعمیر تلویزیون در تهران، برد پاور به صورت کامل تعویض گردد. این اطمینان را می دهیم که از قطعات اورجینال و با کیفیت در مجموعه ما استفاده می شود.

ب ) نوسان های ناگهانی برق:

حتما در زندگی روزمره با قطع شدن برق های خانه مواجه شده اید. رفتن ناگهانی برق یکی از عوامل اصلی در خرابی لوازم برقی خانه مانند تلویزیون است. در صورت رفتن برق احتمال آسیب رسیدن به برد پاور وجود دارد. برای اینکه تلویزیون شما در امان باشد از سه راهی های محافظ دار استفاده کنید.

در صورتی که برق شهر می رود و دوباره بر می گردد، اختلاف ولتاژ آن بسیار بالا است. در این صورت پاور نمی تواند برای تلویزیون کار آنچنانی انجام دهد و احتمال آسیب دیدگی قطعات در تلویزیون بالا می رود. با وجود محافظ در مسیر پریز با تلویزیون احتمال خرابی برد پاور را کاهش می دهید. در مجموعه نمایندگی تعمیرات تلویزیون بلست در اسلامشهر از بهترین و با کیفیت ترین قطعات در تلویزیون استفاده می کنند. اگر مجموعه نمایندگی بلست در اسلامشهر از جنس های تقلبی و درجه دو استفاده نماید، در زمان کوتاهی دوباره تلویزیون شما خراب شده و دیگر به شرکت ما اعتماد نخواهید داشت. از طرفی قطعه درجه دو و بی ارزش سبب خرابی دیگر بخش های تلویزیون شده و در کارایی و عملکرد دستگاه تاثیرات مخرب و منفی دارد.

تعمیر مین برد تلویزیون

تعمیر مین برد تلویزیون بلست

عامل دیگری که در تلویزیون سبب روشن و خاموش شدن آن می شود، خرابی در قسمت مین برد تلویزیون های بلست است. یکی از قطعه های مهم در تلویزیون مین برد بوده که در صورت آسیب دیدگی کارایی تلویزیون مختل شده و تلویزیون به یک سری مشکلات بر می خورد. علائم و نشانه هایی که در زمان خرابی مین برد وجود دارد را در زیر لیست نموده ایم. این عوامل عبارت است از:

 • ظاهر شدن آرم بلست بر روی صفحه نمایشگر و خاموش شدن تلویزیون
 • مختل شدن و یا هنگ نمودن تلویزیون
 • خراب شدن تنظیمات شبکه ها با هر بار روشن و خاموش شدن تلویزیون
 • ایجاد خط هایی رنگی بر روی صفحه نمایشگر
 • کار نکردن پورت بخش HDMI در تلویزیون

در ادامه این بخش به بررسی کامل و مفصل خرابی مین برد در تلویزیون بلست می پردازیم:

استفاده نمودن از مموری ویروسی در تلویزیون:

بیشتر مردم ما برای اینکه فیلم مورد علاقه خود را و یا آهنگ دلنشین برای خود پخش کنند، مموری کارت را به تلویزیون متصل می کنند. در صورتی که این مموری کارت دارای ویروس های اینترنتی باشد، تاثیر منفی بر روی مین برد تلویزیون دارد و سبب مختل شدن کارایی تلویزیون بلست شما می شود. توصیه نمایندگی تعمیرات تلویزیون بلست این است که قبل از استفاده مموری کارت آن را ویروس کشی کنید. راه دیگری که تلویزیون شما ویروسی شود، از طریق اتصال به اینترنت در تلویزیون های هوشمند است. کاربر توسط تلویزیون هوشمند خود به وبگردی می پردازد و وارد سایت های نامشخص شده که می تواند پر از ویروس باشد. این کار سبب آسیب دیدن به مین برد تلویزیون شده و اختلال در آن به وجود می آید.

از کابل HDMI مناسب استفاده کنید:

یکی از عوامل جذب کاربران به تلویزیون هوشمند این است که این تلویزیون ها به اینترنت و گوشی شما متصل می شوند و صفحه نمایشگر بزرگی برای وب گردی در اختیار کاربر می دهد. یکی از راه های متصل شدن وسیله های شما به تلویزیون بلست، کابل HDMI است. در صورتی که کابل مورد نظر کیفیت مناسب را نداشته باشد، تلویزیون با خرابی مواجه می شود. کابل HDMI به قطعه مین برد تلویزیون اتصال پیدا می کند و در صورت خرابی این کابل، مین برد دچار اختلال می گردد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون بلست در اسلامشهر این است که از کابل های با کیفیت و استاندارد برای تلویزیون خود خریداری کنید.

البته عوامل و شرایط متعددی در خرابی مین برد تلویزیون بلست نقش دارند که می توان به مواردی همچون نوسان های ناگهانی برق، نفوذ آب به پنل تلویزیون، نداشتن محافظ و استفاده مداوم از شبکه های اینترنتی و وبگردی و غیره اشاره کرد. در برخی از مواقع با سوختن سی پی یو در تلویزیون مین برد از کار می افتد. در شرایطی که باید قطعه را تعویض کنید به نمایندگی تعمیرات تلویزیون بلست در اسلامشهر اطمینان کنید، در این مجموعه از بهترین ابزارها و با کیفیت ترین قطعات در هنگام تعویض استفاده می شود.

تلویزیون بلست دیر روشن می شود

تلویزیون بلست دیر روشن می شود

دیر روشن شدن تلویزیون در اکثر موارد مربوط به برد پاور تلویزیون می باشد. این خرابی بیشتر در تلویزیون های ال سی دی به وجود می آید. با تعویض قطعات فرسوده برد پاور مشکل برطرف می شود.

در بعضی از موارد این خرابی از مین برد تلویزیون می باشد. در این صورت بهتر است که برد تعویض شود. تعمیر تلویزیون بلست در منزل و محل شما انجام می شود. تعمیرات با ضمانت شش ماهه انجام می شود.

چراغ پاور چشمک می زند ولی تلویزیون روشن نمی شود

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون بلست

چشمک زدن چراغ پاور دلایل زیادی دارد. با توجه به سایز و مدل تلویزیون علت ها متفاوت است. یکی از این دلایل خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. این عیب بیشتر در تلویزیون های سری SB اتفاق می افتد.

یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن این مشکل خرابی برد پاور تلویزیون می باشد. در صورتی که با این مشکل واجه شدید بهتر است که تلویزیون را خاموش کنید و با تعمیرگاه تلویزیون تماس بگیرید.

شکستن پنل تلویزیون بلست

يکي از شايع ترين عيب هاي تلويزيون هاي ال سي دي شکستن پنل تلويزيون است که براي تعمير LCD باید، پنل تعويض شود که هزينه تعویض ال سي دي تقريبا هشتاد درصد قيمت تلويزيون می شود.

به هیچ عنوان تلویزیون پنل شکسته قابل تعمیر نمی باشد. و تنها راه تعویض صفحه تلویزیون می باشد.بهتر است برای جلوگیری از شکستن پنل از محافظ صفحه نمایش استفاده کنید.

شکسته شدن پنل تلویزیون بلست

تلویزیون روی چراغ پاور مانده و روشن نمی شود

این خرابی در تلویزیون های ال سی دی بیشتر مربوط به برد پاور می باشد ولی در تلویزیون های ال ای دی بیشتر مربوط به برد مین می باشد. برد پاور تلویزیون های ال سی دی بلست در بیشتر موارد قابل تعمیر می باشد. تعمیر برد مین نیز در بعضی موارد امکان پذیر است.

تلویزیون بلست صدا ندارد

خرابی صدای تلویزیون مربوط به برد مین و بلندگو می باشد و احتمال خرابی بلندگو در تلویزیون های ال ای دی خیلی کم کست و بیشتر به برد مین مربوط می شود و در بعضی مواقع برد تلویزیون قابل تعمیر نمی باشد و باید برد تعویض شود. در تلویزیون های ال سی دی بلست احتمال خرابی بلندگو نیز می باشد به علت این که در طولانی مدت بلندگو خراب می شود.

تعمير تلويزيون ال سی دی پنل خراب يا خط افتاده

پيکسل چسبيده يکي از پيکسل هايي است که در صفحه نمايش مانيتور LCD خراب شده است.پيکسل چسبيده شده به صورت نقطه اي به رنگ ثابت است و بدون هيچ هدف هميشگي روشن مي ماند.پيکسل هاي چسبيده بيشتر در زمينه هاي سياه و سفيد و به صورت تک رنگ آبي ،قرمز،يا سبز يا ترکيبي ازاين رنگ ها مثل زرد و بنفش يا حتي سفيد ديده مي شود.معولا رنگ هاي سبز و قرمز يا آبي به صورت تک رنگ به اين حالت در مي آيند.بعضي از کاربران پيکسل چسبيده را سوخته  تصور مي کنند.گاهي ممکن است که يکي از رنگهاي داخلي پيکسل خاموش شده باشد و پيکسل سياه به نظر مي رسد.تعمير ال سي دي در منزل و محل کار

دو روش نرم افزاری برای تعمیر پنل ال سی دی

1-سعي کنيد نرم افزاره fix pixel ياrepair  datume pix را اجرا کنيد گاهي اوقات پيکسل هاي به هم چسبيده با خاموش و روش شدن سريع مي توانند تحريک شوند.

۲-اگر پيکسل چسبيده هنوز برقرار شده است،نرم افزار براي چند ساعت بايد کار کند.اگر باز هم پاسخ مثبت نبود براي تعمير ال سي دي پنل ال سي دي بايد تعويض شود.البته چند نقطه در تصوير تاثيري در ديد تصوير ندارد و معمولا نيازي به تعويض پنل ندارد.تعمير پنل اي سي دي در منزل.

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون بلست

خاموش و روشن شدن تلویزیون یک ایراد متداول در تلویزیون های LCD ,LED می باشد، این خرابی می تواند از عواملی همچون خرابی کابل HDMI، خرابی دستگاه های متصل، خرابی محافظ برق تلویزیون باشد.

برای عیب یابی بهتر است که تمامی دستگاه های متصل و سیم های متصل به تلویزیون را قطع کنید، در صورتی که مشکل بر طرف شد، بصورت تک تک داستگاه ها را متصل کنید تا دستگاه معیوب مشخص شود.

در صورتی که با انجام کارهای بالا مشکل تلویزیون برطرف نشد، احتمال خرابی برد پاور وجود دارد، این برد در اکثر مواقع به علت فرسوده شدن قطعات روی آن و نوسان برق دچار مشکل می شود، برای جلوگیری از این خرابی بهتر است که از محافظ برق مخصوص تلویزیون استفاده کنید.

یکی دیگر از عواملی که باعث خاموش و روشن شدن تلویزیون می شود، خرابی مین برد یا همان برد اصلی تلویزیون می باشد، این برد وظیفه پردازش صدا و تصویر تلویزیون را دارد.

دلایل قطع شدن تصویر تلویزیون بلست

سیاه شدن تصویر تلویزیون

یک ایراد خیلی رایج در تلویزیون های LED, LCD بلست سیاه شدن تصویر تلویزیون می باشد. عواملی همچون بهم ریختن تنظیمات، قطعی کابل های تصویر، خرابی دستگاه های منبع باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شوند. یکی از عوامل مهمی که باعث می شود تلویزیون صدا داشته باشد و تصویر نداشته باشد، بهم خوردن آنتن و قطعی در سیم آنتن می باشد، در این حالت معمولا گزینه فقط صدا روی صفحه نمایش داده می شود.

در صورتی که مشکل از تنظیمات و کابل ها نباشد، در اکثر مواقع سیاه شدن تصویر تلویزیون از خرابی بک لایت تلویزیون می باشد، بک لایت یا همان تامین کننده نور صفحه نمایش، این قطعه وظیفه ایجاد نور سفید برای نمایش تصویر را دارد، با سوختن و از کار افتادن این قطعه تصویر تلویزیون به طور کامل سیاه می شود، در بعضی مواقع در تلویزیون های ال ای دی از دو سری بک لایت استفاده می شود، که باعث سیاه شدن نصف صفحه تلویزیون می شود.

علت قطع شدن صدای تلویزیون بلست

تنظیمات صدا: ابتدا مطمئن شوید که تنظیمات صدا روی تلویزیون درست باشد. ممکن است که صدا به صورت غیر قابل شنیدن یا خاموش تنظیم شده باشد. بررسی کنید که صدا روی حالت مناسب قرار دارد و میزان صدا برای بلندگوهای تلویزیون مناسب است.

کانال یا منبع ورودی: اگر صدای تلویزیون قطع شده است، ممکن است مشکل در کانال یا منبع ورودی باشد. بررسی کنید که آیا تلویزیون به منبع صحیح وصل شده است و کانال صدا درست انتخاب شده است.

کابل‌های صوتی: اگر از کابل‌های صوتی برای اتصال تلویزیون به سیستم صوتی خارجی استفاده می‌کنید، ممکن است کابل‌ها معیوب شده یا به درستی وصل نشده باشند. بررسی کنید که کابل‌ها به درستی به تلویزیون و سیستم صوتی متصل شده و هر دو سر کابل را به درستی درگاه‌های مربوطه قرار داده‌اید.

مشکلات فنی: در بعضی موارد، قطع شدن صدا ممکن است به دلیل مشکلات فنی داخلی در تلویزیون باشد. در این صورت، بهتر است با تعمیرکار مجرب یا پشتیبانی فنی تماس بگیرید تا مشکل را بررسی و رفع کنند.

علت قطع شدن صدای تلویزیون

تلویزیون بلست بعد از چند ساعت خاموش می شود

تلویزیون بلست بعد از چند ساعت کار خاموش می شود

خاموش شدن تلویزیون بعد از یک زمان مشخص، معمولا مربوط به تنظیمات تلویزیون می باشد. تایمر تلویزیون را مورد بررسی قرار بدهید.

تلویزیون بعد از چند ساعت کار کردن خاموش می شود این خرابی بیشتر مربوط به برد پاور تلویزیون می باشد که تعمیرات تلویزیون بلست در منزل و محل شما نجام می شود.

پاک شدن برنامه تلویزیون

تلویزیون بعد از هر بار خاموش و روشن شدن نیاز به تنظیمات دوباهر دارد. این خرابی از مین برد تلویزیون می باشد و تعمیرات مین برد در منزل و محل شما انجام می شود.

این خرابی بیشتر در تلویزیون های رسیور دار به وجود می آید. یکی از مهترین دلایل به وجود آمدن این مشکل فرسوده شدن قطعات روی مین برد می باشد. با تعویض این قطعات مشکل برطرف می شود.

تلویزیون خاموش شده است

خاموش شدن تلویزیون می تواند دلایل زیادی داشته باشد، اولین موضوعی که باید مورد بررسی قرار بگیرد، محافظ برق و کابل برق تلویزیون می باشد. سعی کنید تلویزیون را با یک پریز دیگر تست کنید تا از ورود برق به تلویزیون اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که برق ورودی تلویزیون مشکلی نداشته باشد، به احتمال زیاد برد های تلویزیون دچار مشکل شده اند و باید توسط تکنسین تعمیرات بررسی شود.

علت روشن نشدن تلویزیون بلست

برق قطع شده یا پریز خاموش: ابتدا مطمئن شوید که برق در محلی که تلویزیون وصل است، در صورت لزوم، پریز را عوض کنید و مطمئن شوید که برق به درستی به تلویزیون متصل شده است.

کابل برق: ممکن است کابل برق تلویزیون معیوب شده یا به درستی وصل نشده باشد. چک کنید که کابل برق را به درستی به تلویزیون و پریز متصل کرده‌اید و هر دو سر کابل را به درستی درگاه‌های مربوطه قرار داده‌اید.

قابلیت خاموشی: برخی تلویزیون‌ها دارای قابلیت خاموشی کامل هستند که می‌تواند علت عدم روشن شدن تلویزیون باشد. در صورتی که تلویزیون دارای دکمه خاموش/روشن فیزیکی است، مطمئن شوید که دکمه روشن شده است.

علت روشن نشدن تلویزیون

ارائه گارانتی تعمیرات تلویزیون بلست

ضمانت خدمات یک امر بسیار مهم در زمینه تعمیرات تلویزیون بلست می باشد. ارائه ضمانت نامه رسمی بعد از تعمیرات برای اطمینان خاطر شما عزیزان از خدمات ارائه شده است. این ضمانت برای رفع نگرانی شما از خرابی مجدد تلویزیون می باشد.

یک نکته حائز اهمیت اعتبار شرکت ارائه دهنده خدمات می باشد. سپردن تعمیرات تلویزیون به مراکزی که مجوز و یا مکانی برای تعمیرات ندارند بسیار اشتباه می باشد. مشاهده شده است بعضی از این مراکز به علت نداشتن تخصص و تعهد لازم مشکلات زیادی را برای همشهریان گرامی به وجود آورده اند.

اگر ضمانتی برای خدمات ارائه شده وجود نداشته باشد، تعمیرات انجام شده ارزش چندانی ندارد و احتمال خرابی مجدد و یا آسیب رساندن به قسمت های دیگر تلویزیون وجود دارد. مجاز سیما با وجود تخصص و استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات، بازهم جهت اعتماد و رضایت مشتریان، ضمانت نامه کتبی به مشتریان گرامی ارائه می دهد.

در صوتی که خرابی تلویزیون شما در مدت ضمانت گارانتی تکرار شود، این مجموعه بدون هزینه ایاب و ذهاب و هیچ هزینه دیگری مشکل تلویزیون شما را برطرف می کند. اگر خرابی از قطعه دیگری باشد، تنها هزینه قطعه مصرفی دریافت می شود. 

علت پرش تصویر تلویزیون بلست

۱. مشکل در سیگنال ورودی: این مشکل ممکن است به دلیل اتصال نادرست آنتن، کابل HDMI و یا روش دیگر ورودی به تلویزیون باشد. در این صورت باید اتصالات را بررسی کرده و مطمئن شوید که به درستی انجام شده‌اند.

۲. مشکل در دستگاه پخش: در صورتی که دستگاه پخش (مانند دی وی دی پلیر، کنسول بازی و غیره) به تلویزیون متصل باشد و مشکلی در آن وجود داشته باشد، ممکن است تصویر پرش کند. در این صورت می‌توانید دستگاه پخش را بررسی کنید و در صورت لزوم، نرم‌افزار یا فریمور آن را به‌روزرسانی کنید.

۳. تنظیمات تلویزیون: تنظیمات تلویزیون ممکن است باعث پرش تصویر شوند، مانند تنظیمات فریم ریت یا حالت هماهنگی تصویر. در این صورت می‌توانید به تنظیمات تلویزیون خود مراجعه کنید و تنظیمات را به حالت پیش‌فرض برگردانید یا تغییرات لازم را اعمال کنید.

۴. مشکلات فنی: مشکلات فنی در تلویزیون، مانند مشکلات در مدارها یا قطعات سوخته، ممکن است باعث پرش تصویر شوند. در این صورت بهتر است با تعمیرکار مجرب یا پشتیبانی فنی تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و رفع کنند.

علت پرش تصویر تلویزیون

تعمیر تلویزیون بلست در تهران

مجازسیما مرکز تخصصي تعمیرات تلويزيون بلست در سراسر تهران و شهرستان های شعبه هاي را ايجاد کرد است تا تمامي کاربران تلویزیون بلست جهت تعمير تلويزيون بلست در تهران به راحتي به تعميرکار متخصص دست يابي داشته باشند و با خيال راحت تعمير دستگاه خود را به ما پسپارند.

مرکز تخصصی تعمير تلويزيون بلست  سعي کرده است که در تمام مناطق شمال جنوب شرق و غرب تهران شعبه ايجاد کند تا همشهريان گرامي در سريعترين زمان ممکن به تعميرکاران تلويزيون بلست دسترسي داشته باشند و فقط با يک تماس در کمترين زمان ممکن تکنسين تعميرات تلويزيون بلست در محل شما حضور پيدا کرده و مشکل تلويزيون شما را حل کند.

چند سال قبل در تهران براي تعمير تلويزيون بايد تلويزيون را با خود حمل مي کرديد تا يک تعميرگاه مناسب جهت تعمير تلويزيون بلست پيدا مي کرديد تا دستگاه شما را تعمير کند. در برخي مواقع مشکل تلویزیون شما با این مراحل تمام نمی شد و بعد از پيدا کردن تعميرگاه تلويزيون بلست ممکن بود قطعه مورد نياز در اين تعميرگاه موجود نباشد و تا پيدا کردن قطعه بايد منتظر مي مانديد.

شعب مجاز سیما در تهران

خوشبختانه امروزه مجازسیما با داشتن شعبه هاي متعدد در سرتا سر تهران اين شرايط را ايجاد کرده که شما با تماس با مجازسیما  تعميرات تلويزيون در محل انجام شود و نيازي نيست که براي تعميرات تلويزيون بلست خود دستگاه را از منزل خارج کنيد و دنبال تعمیرگاه مجاز تلویزیون بگردید.

مجازسیما با داشتن چندين شعبه در شرق تهران، غرب تهران ، جنوب تهران ، شمال تهران اين شرايط را به وجود آورده که تعميرات و سرويس تلویزیون شما به سرعت انجام شود. شما مي توانيد براي سرويس هاي دوره اي تلويزيون خود با این مرکز تماس بگريد و در خواست سرويس دوره اي کنيد تا از خرابي تلويزيون شما جلوگيري شود. سرويس هاي دوره اي شامل تعویض قطعات فرسوده برد پاور و تمیز کردن گرد و خاک  داخل تلویزیون می باشد.

نمایندگی های تلویزیون بلست تهران نمایندگی تلویزیون بلست استان تهران نمایندگی تلویزیون بلست شهر کرج
نمایندگی تعمیر تلویزیون بلست در نیاوران
نمایندگی تلویزیون بلست در اسلامشهر
نمایندگی تلویزیون بلست در مارلیک
نمایندگی تعمیر تلویزیون بلست در سعادت آباد
نمایندگی تلویزیون بلست در شهریار
نمایندگی تلویزیون بلست در اندیشه
نمایندگی تعمیر تلویزیون بلست در شهرک غرب
نمایندگی تلویزیون بلست در پرند
نمایندگی تلویزیون بلست در فردیس
نمایندگی تعمیر تلویزیون بلست در اقدسیه
نمایندگی تعمیر تلویزیون بلست در شهر قدس
نمایندگی تلویزیون بلست در گلشهر
نمایندگی تعمیر تلویزیون بلست در تهرانپارس
نمایندگی تعمیر تلویزیون بلست در پردیس
نمایندگی تلویزیون بلست در ملارد
نمایندگی تعمیر تلویزیون بلست در پیروزی
نمایندگی تعمیر تلویزیون بلست در صباشهر
نمایندگی تلویزیون بلست در مهرشهر

شماره تماس نمایندگی تلویزیون بلست در تهران

سؤالات متداول کاربران

در حال حاضر هزینه تعمیرات تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری با توجه به نرخ نامه اتحادیه سال 1401 حساب می شود. هزینه قطعات نیز با توجه به قیمت روز بازار حساب می شود. 

حدود %90 در صد تعمیرات تلویزیون در منزل انجام می شود. زمان تقریبی تعمیر تلویزیون تقریبا 1 ساعت الی 1.5 ساعت می باشد. لازم به ذکر است که در اکثر مواقع تعمیر تلویزیون حداکثر در 1 ساعت انجام می شود

به هیچ عنوان تلویزیون را با اسپری مستقیم محلول های شوینده تمیز نکنید. بهترین روش برای تمیز کردن صفحه تلویزیون استفاده از دستمال نرم و کمی مرطوب است.

تلویزیون از جمله دستگاه هایی است که در طول روز از آن به تعدد استفاده می شود. استفاده زیاد از این دستگاه ممکن است به مرور زمان باعث آسیب به قطعت داخلی آن شود. روشن نشدن تلویزیون عمدتاً از خرابی مین برد و برد تغذیه تلویزیون پدید می آید.

دلیل اصلی کاهش نور تلویزیون روشن گذاشتن آن برای مدت طولانی است. برای حل این مشکل ابتدا در قسمت تنطیمات نور دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که نور دستگاه به درستی تنظیم شده بود، مشکل از کیفیت پایین فسفر استفاده شده در تلویزیون است.

5 پاسخ به “تعمیر تلویزیون بلست”

 1. سلام
  وقتی تلویزیون روشن می کنیم لوگوی بلست میاد خاموش میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • سلام. در اکثر موارد این مشکل از بک لایت تلویزیون می باشد. بهتر است بک لایت بصورت کامل تعویض شود.

 2. با عرض سلام و خسته نباشید

  تلویزیون ما در حین کار کردن صفحه تلویزیون سیاه شد و الان فقط صدا داره به نظر شما خرابیش از چیه لطفا جواب بدید ممنون از سایت خوبتون

 3. سلام اخیرا در تصویر تلویزیون یه حالتی از لرزش و پرش ایجاد میشه که خیلی آزاردهنده هست، اگه امکان داره بفرمایید مشکل چیه و چیکار باید بکنیم؟

 4. سلام ‌تلویزیون روشن بود خاموش شد وسط صفحه از بالا به پایین یه ترک خورد اگر امکان داره بفرمائید مشکل چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات لوازم خانگی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.