علت باز نشدن مموری کارت در تلویزیون ال جی

نخواندن فلش در تلویزیون ال جی

برای اینکه پدران و مادران ما در تلویزیون های خانگی برنامه مورد علاقه خود را ببینند از دستگاه ویدیو استفاده می کردند؛ اما امروزه مموری کارت ها مانند فلش، هارد و غیره جای آنها را گرفته اند. کارت حافظه یا مموری کارت در تلویزیون متصل می شود.

برا کسب رضایت کاربران در تمام تلویزیون های نسل جدید، سوکت یا پورت فلش خور وجود دارد. در برخی از موارد با مشکل باز نشدن مموری کارت در تلویزیون ال جی، مواجه می شوید. برای اینکه از این مشکل را رفع کنید به ادامه مطلب توجه نمایید.

علت باز نشدن فلش در تلویزیون ال جی

علت باز نشدن فلش در تلویزیون ال جی

می توان دلایل متفاوتی برای اینکه مموری کارت در تلویزیون خوانده نمی شود، داشته باشید. شایع ترین علت های آن موارد زیر را شامل می شود:

فرمت نادرست فلش در تلویزیون ال جی

در برخی از مموری کارت ها به خاطر فرمت نادرست با تلویزیون، برای راه اندازی و نمایش برنامه های درون آن به مشکل بر می خورد. این را بدانید که فرمت مناسب برای تلویزیون های LG، “FAT32” است. در تلویزیون های نسل جدید این قابلیت را رفع کرده اند. برخی از فرمت های مموری کارت ها مانند “NTFS” قابلیت پخش در هیچ تلویزیونی را ندارند. با تغییر فرمت مموری کارت این مشکل را حل کرده اید.

مموری کارت در تلویزیون باید درست باشد؛ یعنی ساختار بیرونی آن دارای شکستگی و یا ترک نباشد. در صورت مشاهده هرگونه شکستگی احتمال باز نشدن مموری کارت در تلویزیون ال جی است. ابتدا از هر چیز، سالم بودن مموری کارت را بررسی کنید.

آپدیت تلویزیون برای رفع باز نشدن مموری کارت در تلویزیون ال جی

اگر قالب کار تلویزیون ال جی شما قدیمی است، یکی از دلایل نخواندن فلش و یا مموری کارت شما می باشد. با به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون فرمت های جدید برای پشتیبانی مموری کارت ایجاد می شود.

خرابی پورت فلش در تلویزیون ال جی

خرابی پورت فلش و جایگاه قرار گیری مموری کارت به خاطر ضربه خوردن است. این خرابی پورت فلش باعث شده که مموری کارت در تلویزیون ال جی بالا نیاید. بعد از تایید سلامت مموری کارت از پورتتان خبری بگیرید. اگر جای سوکت دیگری دارید از آن استفاده کنید در این صورت با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون مجاز سیما تماس بگیرید. این موسسه با کمک کارشناسان دوره دیده در اسرع وقت مشکل تلویزیون شما را حل می کنند. در برخی از موارد با پاک کردن داخل پورت و تمیز نمودن آن مشکل قابل حل است.

رجیستر کردن مموری کارت در تلویزیون ال جی

تمام نکات بالا را بررسی کنید و در صورت رفع نشدن مشکل شما باید مموری کارت یا فلش خود را رجیستر نمایید.

نکته طلایی: اگر مموری کارت در تلویزیون ال جی را رجیستر کردید، این فلش دیگر در رایانه ها خوانده نمی شود و باید تغییر فرمت دهید.

برای رجیستر کردن مموری کارت در تلویزیون ال جی از دو روش استفاده می شود.

روش اول برای تلویزیون های اندروید دار :

  1. ابتدا به قسمت Home بروید.
  2. بعد بر روی کلمه Setting کلیک کنید.
  3. بعد روی Recording HDD Set-up کلیک کنید
  4. در پایان روی HDD Registration کلیک نمایید.

روش دوم تلویزیون های معمولی :

  1. ابتدا به قسمت Home بروید.
  2. بعد بر روی کلمه System Setting کلیک کنید.
  3. بعد روی Recording Set-up کلیک کنید
  4. در پایان روی HDD Registration کلیک نمایید.

این روش برای هارد جواب داده است. برای تلویزیون ال جی و شناسایی مموری کارت با تلویزیون نیز تست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات لوازم خانگی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.