هزینه تعمیر سیاه شدن تصویر تلویزیون امپریال

مجاز سیما مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون امپریال آمادگی دارد تعمیرات بک لایت تلویزیون امپریال شما را در منزل و محل شما انجام دهد. این مرکز با بکارگیری تکنسین های متخصص، مجرب، دوره دیده و استفاده از بهترین قطعات که توسط این مجموعه تهیه شده است تعمیر تلویوزیون شما را به بهترین نحوه انجام می دهد.

لازم به ذکر است در صورتی که بک لایت تلویزیون شما در بازار موجود نباشد این مرکز با دستگاه های پیشرفته بک لایت تلویزیون شما را بازسازی ، و در صورت نیاز طراحی مجدد می کند.

این مرکز می تواند بک لایت تلویزیون های ال سی دی را به ال ای دی تبدیل کند، این کار به دلیل نبودن لامپ های فلورسنت می باشد. با این روشن مصرف برق تلویزیون شما کاهش پیدا می کند.

ما در این مقاله تمامی هزینه های تعمیر بک لایت تلویزیون امپریال را در چندین جدول آورده ایم

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون امپریال
تعمیر بک لایت تلویزیون امپریال

تعمیر بک لایت تلویزیون امپریال

مشکل خرابی بک لایت در تلویزیون های ال ای دی جدید شایع می باشد و تعمیرات بک لایت باید با قطعات اصلی و فابریکی انجام شود. یکی از علامت های خرابی بک لایت این است که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد و می توان شبکه های تلویزیون را عوض کرد. در صورتی که فکر می کنید عیب تلویزیون شما از بک لایت نیست می توانید به صفحه تعمیر تلویزیون امپریال مراجعه کنید و عیب تلویزیون خود را پیدا کنید.

در تلويزيون هاي LCD و LED پنل تلويزيون يا صفحه نمايش تصوير را در قالب پيکسل هاي رنگي قابل ديدن مي کند اما تصوير به تنهايي قابل ديدن نيست براي اينکه نور سفيد روشنايي را ندارد. در واقع نور زمينه يا بک لايت است که از پشت به صفحه تلويزيون مي تابد و پيکسل هاي روشن شده را قابل ديدن مي کند. 

سیاه شدن صفحه تلویزیون امپریال یکی از علائم شایع در خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. هزینه تعمیر سیاه شدن صفحه تلویزیون امپریال با توجه به مدل آن متفاوت می باشد.

مزیت های تعمیر بک لایت تلویزیون در مرکز تعمیر تلویزیون امپریال

مزیت های تعمیر بک لایت تلویزیون در مرکز مجاز سیما

تعمیر بک لایت تلویزیون یکی از کارهای تخصصی و بسیار حساس می باشد، اگر این کار به درستی و توسط افراد زبده صورت نگیرد احتمال دارد پنل تلویزیون آسیب ببیند.

تلویزیون یک دستگاه بسیار پر مصرف می باشد و در صورتی که دچار مشکل شود بسیار ناراحت کننده می شود. مجاز سیما در کمترین زمان ممکن تعمیر تلویزیون شما را انجام می دهد.

یک خبر خوب اینکه تکنسین های مجاز سیما تعمیر بک لایت تلویزیون شما را در منزل و محل شما انجام می دهند و نیازی انتقال به تعمیرگاه نمی باشد.

یکی از مهم ترین قطعات در کیفت تصویر تلویزیون بک لایت می باشد، برای تعویض بک لایت باید از بهترین قطعه موجود استفاده شود تا کیفیت تصویر به بهترین شکل ممکن نمایش داده شود.

گارانتی و ضمانت تعمیر نیز یکی از نکات مهم در این زمینه می باشد. این مرکز تعمیرات و قطعات مصرفی را 6 ماه ضمانت می کند. این ضمانت نامه برای آسودگی خاطر شما از کیفت خدمات ارائه شده می باشد.

نحوه تعمير بک لايت تلويزيون امپریال

تعمیر بک لایت تلویزیون یک کار تخصصی و بسیار دشوار می باشد. اگر این کار توسط افراد غیر متخصص انجام شود، احتمال آسیب رسیدن به صفحه تلویزیون زیاد می باشد.

در صورتی که صفحه تلویزیون آسیب ببیند، در اکثر موارد این قطعه تعمیر نمی شود و باید تعویض شود، هزینه تعویض صفحه تلویزیون تقریبا هفتاد در صد قیمت کل تلویزیون می باشد.

مجموعه مجاز سیما  افراد متخصص و با تجربه برای تعمیر بک لایت تلویزیون به کار می گیرد. تعمیرات با قطعات اصلی و در منزل و محل شما انجام می شود. تعمیر تلویزیون امپریال با ضمانت شش ماهه انجام می شود.

نحوه تعمير بک لايت تلويزيون امپریال

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون امپریال سری D

تلویزیون های امپریال سری d در دو سایز 40 و 46 در بازار عرضه شده اند. در این مدل تلویزیون از بک لایت لبه ای استفاده شده است. خرابی بک لایت به این صورت است که در قسمت بالای تصویر هاله سیاه و روشن ایجاد می شود. در این مدل تلویزیون بهترین روش تعمیر ، تعویض کامل بک لایت می باشد.

یکی دیگر از نشانه های خرابی بک لایت در این سری خاموش شدن کامل و چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون می باشد. در این حالت چراغ پاور به طور مداوم چشمک می زند.

تعویض
40 اینچ
1100000
46 اینچ
1300000

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون امپریال سری F

تلویزیون های سری F که تقریبا پا به سن 4 یا 5 سالگی گذاشته اند در قسمت بک لایت دچار فرسودگی شده اند و مراجعه برای تعمیر قسمت بک لایت زیاد شده است. در این مدل از تلویزیون های امپریال از بک لایت شاخه ای استفاده شده است و تراکم تعداد  ال ای دی های بک لایت در هر شاخه از بقیه ال ای دی ها بیشتر است. در این مدل تلویزیون ها روش سری و موازی استفاده شده است به این صورت که ال ای دی ها  به دو سری تقسیم شده اند و معمولا خرابی در یک سری از ال ای دی ها اتفاق می افتد و باعث تیره شدن بالا یا پایین تصویر می شود.

نکته مهم ديگر در تعمير بک لايت تلويزيون امپریال سري F عدم استفاده از چسب هاي حرارتي در زير لامپ ها است. مدار PCB در زير لامپ ها تنها با استفاده از نگهدارنده های فلزي روي صفحه اصلي نگهداشته مي شوند و همين مسئله باعث مي شود که در بهترين حالت هم مقدار فاصله بسيار کمي در بين دو قطعه وجود داشته باشد و تبادل گرما بين لامپ ها و صفحه فلزي که نقش خنک کننده را براي لامپ ها دارد به صورت کامل صورت نگيرد. اگر بخواهيم تعمير تلويزيون امپریال در اين بخش به خوبي صورت گيرد حتما بايد بعد از تعمير چسب حرارتي بين لامپ ها و سطح فلزي اضافه شود. هزینه تعمیر بک لایت در این مدل طبق جدول زیر می باشد

تعمیر تعویض
32 اینچ
400000
900000
40 اینچ
600000
1300000
46 اینچ
700000
1500000

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون امپریال سری ES

ال ای دی استفاده شده در این مدل به صورتی خطی می باشد که در سمت چپ و راست تلویزیون قرار گرفته است و معمولا خرابی در یک طرف اتفاق می افتد و باعث تیره شدن قسمت پایین و یا بالای تصویر می باشد البته در تلویزیون هاس سری ۵ خرابی بک لایت با سیاه شدن کامل تصویر همراه است. معمولا با تعویض یک طرفه بک لایت مشکل حل می شود اما بهتر است که ال ای دی ها به صورت کامل تعویض شوند که تلویزیون تا چند سال نیاز به تعمیر نداشته باشد.

تعمیر تعویض
40 اینچ
600000
1100000
46 اینچ
800000
1300000

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون امپریال سری H و EH

تعداد ال ای دی های بک لایت در این مدل تقریبا نصف ال ای دی های سری F می باشد با این تفاوت که ال ای دی های استفاده شده در این مدل نور بیشتری از خود ساطع می کند. یک تفاوت دیگر در این مدل وجود دارد این است که با خرابی یک یا چند ال ای دی بک لایت قطع نمی شود و همین امر باعث خرابی بیشتر در قسمت بک لایت می شود در صورتی که با پیدا شدن یک یا چند لک در تصویر تلویزیون را تعمیر کنید هزینه تعمیر خیلی کمتر می شود چون در بعضی مواقع بک لایت دیگر قابل تعمیر نمی باشد و باید ال ای دی ها به طور کامل تعویض شوند که هزینه خیلی بیشتر می شود. هزینه تعویض بک لایت طبق جدول زیر می باشد.

EH تعمیر تعویض
32 اینچ
350000
800000
40 اینچ
500000
1000000
46 اینچ
600000
1000000
H تعمیر تعویض
32 اینچ
350000
800000
40 اینچ
450000
1100000
48 اینچ
500000
1400000

هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون امپریال سری J

ال ای دی های استفاده شده در این مدل مانند ال ای دی های سری H می باشد و معمولا یک سری می باشند و با قطع شدن سری صفحه تلویزیون سیاه می شود جنس ال ای دی های این مدل مرغوب می باشد و معمولا عمر بیشتری نسبت به بقیه تلویزیون های امپریال می باشد. هزینه تعمیر بک لایت در این مدل بین 250 تا 300 می باشد.

 

تعویض
32 اینچ
900000
40 اینچ
1200000
43 اینچ
1300000
48 اینچ
1400000
55 اینچ
2000000

دلایل سوختن بک لایت تلویزیون

به دلیل خرابی شایع بک لایت تلویزیون امپریال این سوال پیش می آید علت سوختن بک لایت تلویزیون چیست؟ تا بعد از تعمیر دوباره این عیب تکرار نشود. اولین دلیل خرابی بک لایت را زمان استفاده از تلویزیون و عمر تلویزیون می توان نام برد. یعنی اینکه تلویزیون نباید طی ساعت های طولانی روشن بماند و بهتر است که هر دوساعت ۵ دقیقه آن را خاموش کنیم. معمولا در تلویزیون های جدید عمر بک لایت کم شده است و بعد از ۳ یا ۴ سال شروع به خراب شدن می کنند. 

خرابي بک لايت به علت هماهنگ نبودن برد پاور و بک لايت:

یک موضوع بسیار مهم در افزایش طول عمر بک لایت تلویزیون امپریال ، تنظیم کردن نور روشنایی تلویزیون است. در اکثر موارد تنظیمات نور زمینه روی حداکثر قرار دارد و این باعث می شود که لامپ های ال ای دی عمر کمتری داشته باشند. برای اینکه این مشکل حل شود به قسمت تنظیمات تصویر تلویزیون بروید و نور بک لایت را تا جایی که کیفت تصویر کم نشود ، کاهش دهید. این کار باعث می شود که ولتاژ روی ال ای دی های بک لایت کم شود و عمر تلویزیون شما بیشتر شود.

انجام اصلاحیه بعد از تعمیر نیز کمک بسیار زیادی در افزایش طول عمر تلویزیون دارد. به جرات می توان گفت با انجام اصلاحیه بر روی برد پاور تلویزیون عمر بک لایت را 2 برابر می کند. در واقع اصلاحیه هماهنگ کردن ولتاژ و آمپر مورد نیاز بک لایت با لامپ های ال ای دی می باشد. انجام اصلاحیه بعد از تعمیر تلویزیون با در خواست شما انجام می شود. هزینه انجام اصلاحیه رایگان می باشد.

خرابی بک لایت به علت قرار گرفتن تلویزیون در محیط گرم:

یک مبحث مهم برای جلوگیری از خرابی تلویزیون، مکان قرار گرفتن تلویزیون می باشد. تلویزیون هنگام روشن بودن از خود گرما تولید می کند و باید در محلی قرار بگیرد که تهویه هوا در آنجا وجود داشته باشد. یک نکته بسیار مهم این است که تلویزیون را در محیط های گرم قرار ندهید. به عنوان مثال تلویزیون را کنار بخاری و پیکج قرار ندهید، چون این امر باعث می شود که گرمای تلویزیون زیاد شود و این گرمای زیاد باعث خرابی تلویزیون می شود.

با توجه به توضیحات داده شد، گرما یکی از عوامل مهم در خرابی تلویزیون می باشد. در صورتی که از پایه دیواری استفاده می کنید سعی کنید 3 یا 4 سانتیمتر از دیوار فاصله داشته باشد تا گردش هوا به درستی انجام شود.

خرابی بک لایت تلویزیون امپریال به علت قرار گرفتن تلویزیون در محیط گرم

استفاده بی وقفه از تلویزیون :

روشن بودن مداوم تلویزیون در ساعت های طولانی باعث می شود که لامپ های ال ای دی بک لایت مستهلک شوند. بهتر است که هر 2 یا 3 ساعت یک بار تلویزیون را به مدت 5 دقیقه خاموش کنید. روشن بودن تلویزیون طی ساعت های طولانی باعث می شود که تمام قطعات تلویزیون زودتر خراب شوند. همان طور که گفتیم بک لایت تلویزیون از خود گرما تولید می کند و نیاز است در طول روز چند دقیقه تلویزیون خاموش شود.

روشنایی نور پس زمینه :

نور پس زمینه باید متناسب با نور محیط تنظیم شود در بخش تنظیمات تلویزیون قسمتی با عنوان روشنایی وجود دارد که میزان نور پس زمینه را در این بخش می توان تنظیم کرد.میزان نور پس زمینه به صورت پیش فرض در ابتدای تولید به صورت تنظیمات کارخانه در حالت حداکثر قرار دارد که این امر موجب شده تا لامپ ها از تمام توان خود استفاده کنند و نتیجه این امر مستهلک شدن بک لایت ها می باشد.پس توصیه ما به شما کاربران این است که نور پس زمینه را تا جایی که در دیدن تصاویر اختلال ایجاد نمی کند کم کنید.

روشنایی نور پس زمینه تلویزیون امپریال

استفاده از قطعات با کیفیت پایین :

تلویزیون های جدید توسط کشورهای مختلف مونتاژ می شوند، گاها دیده شده است که در بعضی از تلویزیون های از بک لایت با کیفیت پایین و متوسط استفاده شده است. کیفیت پایین لامپ های ال ای دی باعث می شود که عمر بک لایت کم شود. مجاز سیما این اطمینان را به شما می دهد که از بهترین قطعات موجود در بازار برای تعمیر تلویزیون شما استفاده کند. تعویض قطعات در این مرکز همراه با ضمانت کتبی می باشد.

فعال نکردن گزینه صرفه‌جویی انرژی :

برخی تلویزیون های هوشمند دارای گزینه به نام صرفه جویی انرژی در منوی تنظیمات خود می باشند. شما با فعال نمودن این گزینه میتوانید من در مصرف برق و انرژی صرفه جویی نمایید. همچنین لازم به ذکر است که اگر در منوی تنظیمات گزینه ای به نام ECO Sencor موجود میباشد همواره می توانید با فعال نمودن این گزینه به تلویزیون این اجازه را بدهید که نور تلویزیون را متناسب با محیط اتاق تنظیم نماید که این امر خود موجب کاهش خرابی در بک لایت می شود.

فاصله گرفتن لامپها از سینی خنک کننده :

 

همانطور که توضیح داده شد لامپ های ال ای دی از خود گرما تولید می کنند، این گرمای تولید شده باید از تلویزیون خارج شود. برای این کار یک فلز طراحی شده است به نام هیت سینک که گرمای ال ای دی توسط این فلز دفن می شود. حال به هر دلیلی فاصله بین ال ای دی و فلز خنک کننده شود، باعث می شود که گرمای بک لایت زیاد شود و خرابی زود رس اتفاق بیفتد. در اکثر مدل های تلویزیون امپریال، بک لایت با چسب دو طرفه به فلز وصل شده است، اگر این چسب کیفیت خوبی نداشته باشد نمی تواند حرارت را به درستی به فلز خنک کننده انتقال دهد.

فاصله گرفتن لامپهای تلویزیون امپریال از سینی خنک کننده

علائم خرابی بک لایت تلویزیون های امپریال

۱) تصویر قطع و وصل می شود (چشمک میزند)
۲) بخشی از تصویر سیاه شده است 
۳) هاله های تیره روی تصویر ایجاد شده
۴) نمایان شدن نقطه های روشن روی تصویر
۵) صدا دارد تصویر ندارد
۶) در ابتدای روشن کردن تلویزیون تنها آرم امپریال می آید و بعد تصویر قطع می شود.

سیاه شدن تصویر تلویزیون امپریال

یکی از مهمترین و شایع ترین نشانه های خرابی بک لایت این است که تصویر تلویزیون به طور کامل سیاه می شود، البته این حالت بیشتر در تلویزیون های 32 تا 43 اینچ اتفاق می افتد. در این حالت تصویر تلویزیون کاملا تاریک می شود اما صدا باقی می ماند و شما می توانید شبکه های تلویزیون را عوض کنید. 

وجود هاله و یا لکه‌های سیاه بر روی تصویر تلویزیون امپریال

وجود هاله و یا لکه‌های سیاه بر روی تصویر تلویزیون امپریال

وجود هاله های سیاه بر روی تصویر در اکثر مواقع نشانه خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. احتمال دارد که این هاله ها کنار هم قرار بگیرند و یا اینکه به صورت پراکنده در تصویر نمایان شوند. هاله های سیاه بیشتر در تلویزیون های دیده می شود که در آن از بک لایت های شاخه ای استفاده شده است. علت وجود این هاله های سیاه خاموش شدن بعضی از لامپ های ال ای دی می باشد. در صورتی که هاله سیاه بر روی تصویر تلویزیون خود مشاهده کردید تلویزیون را خاموش کنید و با مرکز تعمیر تلویزیون تماس بگیرید.

در صورتی که با همان وضیعت از تلویزیون خود استفاده کنید، این امر باعث می شود که صفحه تلویزیون شما دچار آسیب شود و هزینه تعمیر تلویزیون شما چند برابر شود. با تعمیر به موقع بک لایت تلویزیون از آسیب رسیدن به دیگر قسمت های تلویزیون جلوگیری می شود.

چشمک زدن تصویر تلویزیون ر

یکی دیگر از نشانه های بارز خرابی بک لایت تلویزیون های امپریال چشمک زدن تصویر تلویزیون می باشد. این حالت به این صورت است که تصویر پشت سرهم قطع وصل می شود. لازم به ذکر است که بدانید این خرابی بیشتر در سایز های 47 تا 65 اتفاق می افتد. دلیل این چشمک زدن این است که در تلویزیون های سایز بزرگ از چندین سری ال ای دی استفاده شده و با خراب شدن یک سری از ال ای دی ها تلویزیون به حالت محافظت می رود و دستور قطع کردن تصویر را می دهد.

سیستم محافظت برای جلوگیری از خرابی بیشتر تلویزیون می باشد. بهتر است در صورت مشاهده این حالت تلویزیون را خاموش کنید و با مراکز مجاز تعمیر تلویزیون امپریال تماس بگیرید.

ایجاد نقاط نورانی در تصویر تلویزیون امپریال

دیده شدن نقاط نورانی در صفحه تلویزیون می تواند یکی دیگر از نشانه های خرابی بک لایت تلویزیون باشد. روی لامپ های ال ای دی یک منشور وجود دارد تا نور را بصورت یک نواخت روی صفحه تلویزیون پخش کند، در صورتی که این منشورها تغییر حالت دهند و یا از جای خود خارج شوند باعث ایجاد شدن نقاط نورانی روی تصویر تلویزیون می شود.

چند دلیل که باعث به وجود آمدن این مشکل است را توضیح می دهیم. اولین موضوع کیفیت پایین ال ای دی های مصرفی می باشد، این امر باعث می شود که به مرور زمان چسب نگه دارنده منشور فاسد شود و از جای خود بلند شود. نکته دوم قرار گرفتن در محیط گرم می باشد که باعث می شود چسب منشور خراب شود. نکته سوم جا به جایی و ضربه وارد شدن به صفحه تلویزیون می باشد.

7 پاسخ به “تعمیر بک لایت تلویزیون امپریال”

  1. سلام
    ما یک تلویزیون 42 اینچ مارشال داریم که وسطش یک بلوک عمودی سیاه رنگ افتاده و نیاز به تعویض بک لایت داره
    شما در محدوده اسلامشهر هم خدمات سرویس در منزل دارید؟

    • سلام. بلوک معمولا در اثر خرابی پنل تلویزیون به وجود می آید، برای اطلاعات دقیق تر بهتر است که عکس از تصویر ارسال کنید. بله در اسلامشهر هم خدمات داریم.

  2. سلام مدل تلویزیون امپریال ما EM-5580 هست، میشه بفرمایید هزینه تعویض بک لایتش در منزل چقدر میشه

  3. سلام تلویزیون امپریال 43 ایچ مدل em4380 دارم سال پیش بگ لایت تعویض شد اما دوباره نصف صفحه تارشده …هرجا هم میبرم میگن دوباره باید تعویض بشن ..الان هزینه تعویض بگ لایت چقدر هستش ..اسلامشهر هم خدمات دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات لوازم خانگی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.