علت سیاه شدن تصویر تلویزیون مارشال

یکی از خرابی های که در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی دیده می شود سیاه شدن تصویر تلویزیون می باشد. در اکثر موارد با نبود تصویر اما صدا وجود دارد، و شما می توانید صدا را کم و زیاد کنید. این مشکل در تلویزیون های مختلف متفاوت می باشد. با توجه به نوع و مدل تلویزیون عیب مشخص می شود. به طور مثال در اکثر مواقع این مشکل در تلویزیون های ال ای دی مربوط به بک لایت یا همان نور زمینه تصویر می باشد.

تلویزیون های ال سی دی داری برد اینورتر هستند و این برد وظیفه ولت رسانی به قسمت نور زمینه تلویزیون می باشد، با خرابی این برد تصویر تلویزیون سیاه می شود.

تکنولوژی تلویزیون های پلاسما و oled متفاوت می باشند و صفحه تلویزیون بدون نیاز به بک لایت تصویر را پخش می کند. سیاه شدن تصویر در تلویزیون های پلاسما و oled بیشتر مربوط به برد پاور و پنل تلویزیون می باشد. مجاز سیما مرکز تعمیر تلویزیون مارشال

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون
دلایل نداشتن تصویر در تلویزیون

دلایل نداشتن تصویر در تلویزیون مارشال

طراحی تلویزیون های جدید به صورتی دیجیتالی می باشد. و این مسئله باعث شده است که کیفیت تصویر بسیار بالا برود. اما یک مسئله دیگر وجود دارد که کوچکترین اختلالی در سیگنال های ورودی باعث بهم خوردن تصویر تلویزیون می شود.

اولین چیزی که باید مورد بررسی قرار بگیرد آنتن و سیم آنتن تلویزیون می باشد. باید این نکته را در نظر بگیرید که سیم آنتن باید به صورت یک تیکه باشد، اتصالات سیم آنتن و فیش آنتن باید به صورت دقیق و درست انجام شده باشد.

طراحی تلویزیون های جدید به صورتی دیجیتالی می باشد. و این مسئله باعث شده است که کیفیت تصویر بسیار بالا برود. اما یک مسئله دیگر وجود دارد که کوچکترین اختلالی در سیگنال های ورودی باعث بهم خوردن تصویر تلویزیون می شود.

فهرست مطالب

علت اصلی سیاه شدن تصویر تلویزیون مارشال

یکی از مهمترین و شایع ترین علت های سیاه شدن تصویر تلویزیون خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. همان طور که گفتیم بک لایت یا همان نور صفحه برای نمایش تصویر می باشد. تلویزیون های LED برای نمایش تصویر نیاز به نور سفید می باشند و این نور سفید توسط لامپ های ال ای دی و لامپ های فلورسنت تامین می شود.

نداشتن تصویر تلویزیون به علت خرابی بک لایت تلویزیون

تعمیر بک لایت تلویزیون

تعمیر بک لایت تلویزیون

همان طور که گفتیم اصلی ترین علت سیاه شدن صفحه تلویزیون خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. تعمیرات بک لایت یکی از پر درخواست ترین تعمیراتی است که در مرکز تعمیر مجازسیما ثبت می شود. بک لایت در تلویزیون ها مختلف متفاوت است. به طور کلی چینش لامپ های ال ای دی به صورت سری و موازی کنار هم می باشد، و با توجه به نحوه قراری گیری بک لایت علائم خرابی متفاوت است.

معمولا از یک الی دو سری لامپ ال ای دی استفاده می شود. در تلویزیون های که از یک سری بک لایت برای روشنایی استفاده می شود. با خراب شدن بک لایت صفحه تلویزیون سیاه می شود، اما در صورتی که از دو سری بک لایت استفاده شده باشد معمولا نصف صفحه سیاه می شود، یا تصویر تلویزیون به صورت چشمک زن در می آید.

تعمیر بک لایت تلویزیون نیاز به تخصص دارد و باید توسط تکنسین با تجربه انجام شود. شما می توانید برای اطلاع از هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون با شماره های مجاز سیما تماس بگیرید و مدل تلویزیون را اعلام بفرماید.

سیاه شدن تصویر تلویزیون به علت بهم خوردن تنظیمات

یکی از عواملی که به شدت سیاه شدن صفحه تلویزیون می شود، فعال شدن گزینه صرفه جویی انرژی می باشد. این گزینه در قسمت تنظیمات تصویر تلویزیون می باشد. برای حل این مشکل به قسمت تنظیمات تصویر بروید و گزینه صرفه جویی انرژی را غیر فعال کنید.

سیاه شدن تصویر تلویزیون به علت بهم خوردن تنظیمات

خرابی برد پاور تلویزیون مارشال

سیاه شدن تصویر تلویزیون به دلیل خرابی برد پاور

برد پاور یا همان منبع تغذیه وظیفه ولت رسانی به تمام قطعات تلویزیون را دارد. در صورتی که ولت قسمت بک لایت تامین نشود، لامپ های ال ای دی از کار می افتند و تصویر تلویزیون سیاه می شود. خبر خوب این است که برد پاور در اغلب اوقات تعمیر می شود و هزینه تعمیر آن مقرون به صرفه می باشد.

برای جلوگیری از خرابی برد پاور می توانید از محافظ برق تلویزیون استفاده کنید. یک روش دیگر که باعث می شود خرابی برد پاور کم شود، خاموش کردن تلویزیون به مدت ۵ دقیقه بعد از ۳ ساعت استفاده می باشد.

اگر قصد رفتن به مسافرت دارید یا چند روزی قرار نیست تلویزیون را روشن کنید، بهتر است تلویزیون را از برق بکشید، این کار باعث طولانی شدن عمر تلویزیون می شود.

سیاه شدن صفحه تلویزیون مارشال به علت خرابی پنل تلویزیون

پنل تلویزیون یا همان صفحه تلویزیون قطعه ای است که تصویر در آن نمایش داده می شود. عواملی چون آب خوردگی یا ضربه باعث از بین رفتن تصویر تلویزیون می شوند. یکی دیگر از عواملی که باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون می شود پایان یافتن عمر پنل تلویزیون می باشد، به طور معمول عمر پنل بین ۷ تا ۱۲ سال می باشد.

پنل تلویزیون در صورتی که ضربه نخورده باشد، ۷۰ در صد موارد قابل تعمیر می باشد. تعمیر پنل تلویزیون توسط دستگاه بندیگ ماشین انجام می شود. برای تعمیر صفحه تلویزیون دستگاه باید به تعمیرگاه منتقل شود.

در صورتی که پنل تعمیر نشود برای حل مشکل پنل باید تعویض شود، معمولا هزینه تعویض پنل زیاد است و مقرون به صرفه نیست. برای جلوگیری از خرابی صفحه بهتر است از محافظ صفحه نمایش استفاده شود، محافظ برای جلوگیری از ضربه خوردن و آب خوردگی بسیار کار آمد می باشد.

سیاه شدن صفحه تلویزیون به علت خرابی پنل تلویزیون

سیاه شدن تصویر به دلیل خرابی برد تیکان

برد تیکان یا برد پردازشگر تصویر: وظیفه برد تیکان ارسال اطلاعات به پنل(صفحه نمایش) می باشد. در صورتی که برد تیکان دچار خرابی شود،  تصویر تلویزیون با مشکل مواجه می شود. یکی از این مشکلات سیاه شدن صفحه تلویزیون می باشد. خرابی برد تیکان به دلایل مختلف به وجود می آید، آب خوردگی و خرابی مین از عوامل خرابی برد تیکان می باشد.

برد تیکان قابل تعمیر می باشد، تعمیرات برد تیکان با دستگاهای پیشرفته مانند bga ماشین انجام می شود. تشخیص خرابی برد تیکان باید توسط تکنسین تعمیرات انجام شود.

علت تاریک شدن صفحه تلویزیون مارشال

یک عیب شایع در تلویزیون تاریک شدن صفحه تلویزیون می باشد. باید توجه داشته باشید که این خرابی یا مشکل به چند عامل بستگی دارد، اولین عاملی که باید بررسی شود قسمت تنظیمات است، دکمه منوی تلویزیون را بزنید و وارد قسمت تنظیمات تصویر شود در قسمت تنظیمات صرفه جویی انرژی گزینه خاموش را انتخاب کنید، در اکثر موارد با این روشن مشکل حل می شود.

در صورتی که با انجام مراحل بالا مشکل برطرف نشد، دوباره به قسمت تنظیمات تصویر بروید و این بار تنظیمات نور پس زمینه را انتخاب کنید، این آن را برروی حداکثر قرار بدهید، در صورتی که مشکل برطرف شدن ذخیره تغیرات را بزنید.

علت تاریک شدن نصف صفحه تلویزیون مارشال

تاریک شدن نصف صفحه تلویزیون یک مشکل سخت افزاری می باشد که در 90 درصد مربوط به بک لایت و پنل تلویزیون می باشد. بک لایت یا همان نور زمینه انواع مختلفی دارند و با خرابی هر مدل مشکل خاصی را روی صفحه ایجاد می کند. معمولا این خرابی در تلویزیون های ال جی در مدل های سری smd اتفاق می افتد و با خرابی بک لایت بهتر است که این قطعه بصورت کامل تعویض شود، در صورتی که نصف صفحه تلویزیون شما تاریک شده است بهتر است که تلویزیون را خاموش کنید و برای تعمیر آن اقدام نماید.

این مشکل در تلویزیون های سامسونگ بسیار شایع می باشد، دلیل آن این است که در اکثر تلویزیون های سامسونگ از دو سری از بک لایت استفاده می شود و با خراب شدن یک سری از بک لایت ها نصف صفحه تاریک می شود. احتمال تعمیر بک لایت در تلویزیون های سامسونگ وجود دارد، اما بهتر است این قطعه بصورت کامل تعویض شود، در صورتی که سری خراب تعمیر شود احتمال خرابی سری دیگر وجود دارد چون این ال ای دی ها نیز به مرور زمان فرسوده شده اند و احتمال خرابی آنها زیاد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات لوازم خانگی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.