تلویزیون مارشال صدا دارد تصویر ندارد

نداشتن تصویر در تلویزیون یکی از شایع ترین مشکلاتی است که احتمال دارد شما با آن روبرو شوید. بعضی از مواقع تصویر تلویزیون در حال کار کردن سیاه می شود، و بعد از چند ثانیه مجددا به حالت اولیه برمی گردد. یا اینکه تصویر تلویزیون به طور کامل قطع می شود ولی همچنان صدا باقی می ماند. در این زمان این سوال پیش می آید که راه حل رفع این مشکل چیست؟ آیا نیاز به تعمیر دارد یا اینکه با انجام دادن چند کار ساده مشکل برطرف می شود.

یا اینکه با روشن کردن تلویزیون متوجه می شود که صفحه تلویزیون به طور کامل سیاه شده است ولی صدا وجود دارد و حتی می توانید شبکه های تلویزیون را عوض کنید، اما با عوض کردن چند شبکه مطمئن می شوید که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد، در نتیجه این مسئله باعث نگرانی شما می شود. 

ما در این مقاله تمامی مشکلاتی که مربوط به قطع شدن تصویر تلویزیون است را برای شما شرح می دهیم و تمامی راه حل های که شما می توانید با انجام دادن آن مشکل را برطرف کنید را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهیم. مجاز سیما مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون مارشال

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد
دلایل نداشتن تصویر در تلویزیون

دلایل نداشتن تصویر در تلویزیون مارشال

طراحی تلویزیون های جدید به صورتی دیجیتالی می باشد. و این مسئله باعث شده است که کیفیت تصویر بسیار بالا برود. اما یک مسئله دیگر وجود دارد که کوچکترین اختلالی در سیگنال های ورودی باعث بهم خوردن تصویر تلویزیون می شود.

اولین چیزی که باید مورد بررسی قرار بگیرد آنتن و سیم آنتن تلویزیون می باشد. باید این نکته را در نظر بگیرید که سیم آنتن باید به صورت یک تیکه باشد، اتصالات سیم آنتن و فیش آنتن باید به صورت دقیق و درست انجام شده باشد.

در صورتی که از گیرنده دیجیتال یا دستگاه رسیور استفاده می کنید، و تصویر تلویزیون شما قطع شده است به احتمال زیاد خرابی در کابل های اتصال وجود دارد بهتر است که این کابل ها را هر 2 الی 3 سال تعویض کنید.

بعضی مواقع فعال شدن بعضی از گزینه ها در تنظیمات تلویزیون باعث تاریک شدن تصویر تلویزیون می شود، شما می توانید با انجام این تنظیمات مشکل را برطرف کنید ما در این مقاله تمامی این تنظیمات را شرح داده ایم.

در صورتی که با بررسی موارد بالا مشکل برطرف نشد احتمال وجود خرابی در قطعات تلویزیون وجود دارد. یکی از مهمترین قطعاتی که با تصویر تلویزیون رابطه مستقیم دارد بک لایت می باشد. بک لایت مجموعه ای از لامپ های ال ای دی می باشند که وظیفه تامین نور را در تلویزیون دارند، با خرابی این قطعه تصویر تلویزیون سیاه می شود یا به حالت چمشک زن در می آید.

 

فهرست مطالب

علت اصلی نداشتن تصویر در تلویزیون مارشال

خرابی بک لایت تلویزیون یکی از عوامل مهم است که باعث می شود تلویزیون صدا داشته باشد ولی تصویر نداشته باشد. صفحه تلویزیون برای اینکه نمایش داده شود نیاز به یک منبع نور سفید دارد، این نور توسط بک لایت تامین می شود.

خرابی بک لایت یک عیب شایع تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی می باشد. و این سوال برای ما پیش می آید که چطور می توان جلوی خرابی بک لایت تلویزیون را بگیریم. اولین کار این است، در قسمت تنضیمات تلویزیون تنضیمات تصویر را انتخاب کنیم و نور زمینه را تقریبا بین ۷۰ تا ۸۰ بگذارید.

 معمولا این قسمت در حالت صد در صد می باشد که باعث می شود فشار زیادی بر روی لامپ های ال ای دی بیاید. یکی دیگر از عوامل خرابی بک لایت قرار گرفتن تلویزیون در محیط گرم می باشد. به این صورت که نباید پشت تلویزیون وسیله گرمایشی قرار بگیرد.

 تلویزیون در حالت روشن از خود گرما تولید می کند و در صورتی که پشت تلویزیون وسیله گرمایشی باشد باعث از کار افتادن بک لایت می شود. و یک راه حل برای جلوگیری از خرابی بک لایت انجام اصلاحیه بر روی برد پاور تلویزیون می باشد. اصلاحیه بعد از تعمیر تلویزیون  پیشنهاد می شود.

نداشتن تصویر تلویزیون به علت خرابی بک لایت تلویزیون

تلویزیون مارشال صدا دارد ولی تصویر ندارد

تلویزیون سامسونگ صدا دارد ولی تصویر ندارد

قطع شدن تلویزیون در تلویزیون های مارشال دلایل متعددی دارد که ما برای شما شرح می دهیم. اولین دلیل قطع شدن تصویر خرابی بک لایت تلویزیون می باشد. بک لایت در تلویزیون های مارشال به دو صورت سری و موازی می باشد. در تلویزیون های ۳۲ تا ۴۰ اینچ از یک سری بک لایت استفاده شده است. این مدل مارشال ها حتی با خراب شدن یک لامپ ال ای دی تصویر تلویزیون سیاه می شود. برای تعمیر بک لایت  بهتر است که لامپ های ال ای دی به طور کامل تعویض شود تا از خرابی مجدد تلویزیون جلوگیری شود. 

با خراب شدن بک لایت در تلویزیون های مارشال، تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد، در بعضی از مدل های تلویزیون مارشال با خراب شدن بک لایت صدا نیز قطع می شود. تلویزیون های جدید مارشال با خراب شدن یک لامپ ال ای دی نیز دستور پروتکت می دهند و تلویزیون را خاموش می کنند. در صورتی لکه سیاه و یا نورانی در تلویزیون خود مشاهده کردید بهتر است که برای تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید.

قطع شدن تصویر در تلویزیون مارشال

قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

قطع شدن تصویر یا سیاه شدن تصویر در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی یک عیب شایع است. یکی از دلایل مهم در قطع شدن تصویر خرابی برد پاور تلویزیون می باشد البته در تلویزیون های جدید که برد پاور بصورت آداپتور می باشد خرابی در برد مین اتفاق می افتد. در اکثر موارد برد مین قابل تعمیر می باشد و نیاز به تعویض برد نیست. البته بهتر است بعد از خراب شدن تلویزیون، دستگاه را از برق بکشید تا خرابی بیشتر نشود.

یکی دیگر از خرابی شایع در تلویزیون های مارشال، بک لایت تلویزیون می باشد . بک لایت در تلویزیون های مارشال بعد از چند سال فرسوده می شود و باید تعویض شود. خرابی بک لایت در تلویزیون های ۴۲ اینچ به این صورت است که صفحه تلویزیون کاملا سیاه می شود. ولی در تلویزیون ۴۷ تا ۵۵ چون از دوسری بک لایت استفاده شده است بعد از خراب شدن بک لایت تصویر به حالت چشمک زن در می آید. و در بعضی از موارد بعد از روشن کردن تلویزیون لوگوی مارشال یک لحظه نمایش داده می شود، بعد تصویر کاملا سیاه می شود. تعمیر بک لایت تلویزیون مارشال در منزل انجام می شود

قطع شدن تصویر در تلویزیون مارشال مدل me4320

قطع شدن تصویر یا سیاه شدن تصویر در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی مارشال یک عیب شایع است. یکی از دلایل مهم در قطع شدن تصویر خرابی برد پاور تلویزیون می باشد البته در تلویزیون های جدید که برد پاور بصورت آدابتور می باشد خرابی در برد مین اتفاق می افتد. در اکثر موارد برد مین قابل تعمیر می باشد و نیاز به تعویض برد نیست. البته بهتر است بعد از خراب شدن تلویزیون، دستگاه را از برق بکشید تا خرابی بیشتر نشود.

یکی دیگر از خرابی شایع در تلویزیون های ال جی، بک لایت تلویزیون می باشد . بک لایت در تلویزیون های ال جی بعد از چند سال فرسوده می شود و باید تعویض شود. خرابی بک لایت در تلویزیون های ۴۲ اینچ به این صورت است که صفحه تلویزیون کاملا سیاه می شود. ولی در تلویزیون ۴۷ تا ۵۵ چون از دوسری بک لایت استفاده شده است بعد از خراب شدن بک لایت تصویر به حالت چشمک زن در می آید. و در بعضی از موارد بعد از روشن کردن تلویزیون لوگوی ال جی یک لحظه نمایش داده می شود، بعد تصویر کاملا سیاه می شود. تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در منزل انجام می شود

چند مورد از مدل های تلویزیون های ال ای دی سری ME

یکی دیگر از خرابی های این سری از تلویزیون که باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود برد پاور تلویزیون می باشد که به دلیل نواسان برق دچار سوختگی می شود و ولتاژ بک لایت تلویزیون قطع می شود برد پاور تلویزیون در بیشتر موارد قابل تعمیر می باشد. در بعضی مواقع برد پاور کلا دچار سوختگی می شود و دیگر تلویزیون روشن نمی شود که باید برد به طور کامل تعویض شود. تعمیرات با قطعات اصلی انجام می شود. تعمیرات به صورت کاملا تخصصی و به صورت جز به جز و تست کامل قطعات انجام می شود.

قبل از تماس با مرکز تعمیر تلویزیون موارد زیر را بررسی کنید

قطع شدن تصویر به علت بهم خوردن تنظیمات

یکی از موضوعاتی که باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود، بهم خوردن تنظیمات تصویر تلویزیون می باشد. گاهی اوقات با فشار دادن یک دکمه اشتباه تنظیمات تلویزیون بهم می خورد، اما نگاران نباشید ما تمام مراحل تنظیمات تصویر را مرحله به مرحله برای شما توضیح می دهیم.

حالت صرفه جویی انرژی

منوی تنظیمات تلویزیون را فشار دهید و از قسمت تنظیمات وارد قسمت تنظیمات تصویر شوید. در این قسمت گزینه صرفه جویی در صورتی که روی حد اکثر بود آن را تغییر داده و بر روی خاموش قرار دهید. وقتی صرفه جویی روی حداکثر باشد نور زمینه بسیار کم می شود، و تصویر قابل دیدن نمی باشد.

در صورتی که صرفه جویی انرژی روی حداکثر باشد باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود. با انجام تنظیمات بالا مشکل رفع می شود.

رفع مشکل قطع شدن تصویر تلویزیون با تنظیمات صرفه جویی

حل قطع شدن تصویر تلویزیون با تنظیمات کارخانه

دکمه منو را روی کنترل فشار دهید و گزینه تنظیمات سیستم را انتخاب کنید و گزینه تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید. با انجام این روش تلویزیون به تنظیمات کارخانه بر می گردد، و دوباره باید تنظیمات کانال یابی را انجام دهید. معمولا با این روش مشکلات نرم افزاری حل می شود.  

در صورتی که قطع شدن تصویر تلویزیون مربوط به تنظیمات تلویزیون باشد، با انجام دادن تنظیمات کارخانه مشکل برطرف می شود.

رفع مشکل نداشتن تصویر با انجام تنظیمات

انتخاب اشتباه ورودی تلویزیون

بعضی وقت ها پیش می آید که ورودی تلویزیون تغییر کند این اتفاق ممکن است با زدن دکمه اشتباه اتفاق بیفتد. به قسمت تنظیمات تلویزیون بروید و وردی مورد نظر خود را انتخاب کنید. به طور مثال گیرنده دیجیتال شما به hdmi1 یک وصل شده است اما تنظیمات ورودی بهم خورده و روی hdmi2 فعال شده است.

 

خرابی کاب های متصل

بعضی مواقع خراب کابل باعث قطع شدن تصویر تلویزیون می شود. معمولا در کابل های AV سه فیش وجود دارد که فیش زرد مربوط به تصویر تلویزیون می باشد. با قطع شدن فیش زرد تصویر تلویزیون قطع می شود ولی صدا باقی می ماند. برای تست کابل av می تواند از یکی فیش های قرمز و سفید برای تست استفاده کنید. در صورت برطرف شدن مشکل کابل خراب را تعویض کنید. کابل های hdmi بعد از گذشت 4 تا 5 سال فرسوده می شوند و باعث مشکل در صدا و تصویر تلویزیون می شوند، بهتر است هر 4 سال کابل hdmi تعویض شود.

 
قطع شدن تصویر تلویزیون به علت خرابی کابل hdmi

صفحه تلویزیون دچار ضربه و شکستگی شده است

نبودن تصویر به علت شکستگی صفحه تلویزیون

یکی از عواملی که باعث می شود تصویر تلویزیون قطع شود، شکستگی پنل تلویزیون می باشد. در بعضی مواقع با وارد شدن ضربه به صفحه تلویزیون پنل تلویزیون خراب می شود و تصویر به صورت رنگی یا سرمه ای در می آید. اگر پنل تلویزیون شما دچار شکستگی شود، برای تعمیر صفحه تلویزیون باید تعویض شود. معمولا تعویض پنل مقرون به صرفه نمی باشد. قیمت پنل هفتاد درصد قیمت تلویزیون می باشد.

خرابی برد تیکان تلویزیون

برطرف کردن مشکل نبودن تصویر به تعویض تیکان

برد تیکان یا برد پردازش تصویر تلویزیون وظیفه انتقال تصویر از مین به پنل تلویزیون را دارد. در صورتی که این برد دچار مشکل شود، مشکلاتی همچون سرمه ای شدن تصویر تلویزیون ، خط خط شدن تصویر تلویزیون ، یا پرش تصویر تلویزیون ایجاد می شود.

تعمیر برد تیکان با دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود. در صورتی که برد تیکان تلویزیون خراب شده باشد، دستگاه باید به تعمیرگاه منتقل شود.

هزینه تعمیر مشکل نداشتن تصویر در تلویزیون مارشال

ما در مطالب بالا تمامی موضوعاتی  که مرتبط با مشکل قطع شدن تصویر هست را توضیح دادیم. در جدول زیر هزینه تعمیر تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد را به صورتی تقریبی آورده ایم. این قیمت ها تقریبی است و برای اطلاع از هزینه دقیق تلویزیون باید توسط تکنسین مورد بررسی قرار بگیرد.

نوع تعمیر قیمت (به تومان)
تعمیر بک لایت
350,000 تا 3,000,000
تعمیر مین برد
700,000 تا 2,350,000
تعمیر برد پاور
300,000 تا 2,800,000
تعمیر برد تیکان
600,000 تا 1,800,000
تعمیر پنل تلویزیون
توافقی
تعمیر فلت تلویزیون
توافقی

هزینه ایاب و ذهاب و عیب یابی تلویزیونی که صدا دارد ولی تصویر ندارد رایگان می باشد. تکنسین های مجاز سیما در کمترین زمان ممکن در محل شما حاضر شده و بعد از عیب یابی و اعلام هزینه ،تعمیر تلویزیون شما را انجام می دهند. 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات لوازم خانگی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.