امروز : چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397
تماس با ما: (021) 77 165 937

برند محصولات

تعمیر تلویزیون ال سی دی و ال ای دی سامسونگ

تعمیر تلویزیون سامسونگ

 

تعمیرات تلویزیون ال سی دی و ال ای دی سامسونگ در شرکت مجاز سیما بصورت تخصصی و با ضمانت صورت می گیرد.شرکت مجاز سیما تلویزیون های را که توسط مهندسین این شرکت سرویس می شوند سه ماه ضمانت می کند.فروش مین برد های ال سی دی و ال ای دی سامسونگ .

 

شماره های تلفن های تماس جهت اعلام خرابی

 

22638752

44407916

44258776

44403168

77165937

 

 

 

تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ در منزل و محل شما 

 

 

خرابي در قسمت پاور تلويزيون ال سي دي که اين خرابي در چند مورد است که در زير به اشاره شده است.بيشتر خازن هاي قسمت پاور ال سي دي بعد از چندين ماه و سال خراب مي شودکه براي تعمير بايد خازن فرسوده پاور ال سي دي تعويض شود.

در مواردي ترانزيستور هاي قسمت پاور خراب مي شود که براي تعمير باید ترانزیستور ها عوض شوند بعضی از پاور ها STR به کار رفته که ممکن است این قطعه در بازار موجود نباشد در این صورت برد پاور تعویض می شود.در موارد کمي براي تعمير ال سي دي بايد برد پاور ال سي دي تعمويض شد.

تلویزیون صدا دارد تصویر ندارد

وقتی تلویزیون ال سی دی و ال ای دی صدا دارد ولی تصویر ندارد بیشتر خرابی در قسمت بک لایت تلویزیون می باشد که تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. خرابی بک لایت در تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی شایع است. در تلویزیون های ال ای دی سری f سامسونگ خرابی بک لایت بیشتر است.

 

چراغ ال ای دی تلویزیون چشمک می زند ولی روشن نمی شود

در این مورد خرابی تلویزیون بیشتر در قسمت پاور می باشد و برد پاور در اکثر مواقع  قابل تعمیر می باشد و تعمیرات با ضمانت سه ماهه انجام می شود. بعضثی مواقع خرابی از برد مین نیز می تواند باشد که احتمال آن بسیار کم است.

 

تلویزیون دیر روشن می شود

دیر روشن شدن تلویزیون در اکثر مواقع مربوط به برد پاور می باشد و خود برد قابل تعمیر می باشد . تعمیر برد پاور تلویزیون در محل مشتری انجام می شود و به مدت سه ماه ضمانت می شود.

 

HDMI تلویزیون کار نمی کند

خرابی HDMI مربوط به برد مین می باشد  که در بعضی مواقع برد تعمیر می شود و در صورت تعمیر نشدن برد باید کامل تعویض شود.

 

تلویزیون روی چراغ پاور مانده و روشن نمی شود

این خرابی در تلویزیون های ال سی دی بیشتر مربوط به برد پاور می باشد ولی در تلویزیون های ال ای دی بیشتر مربوط به برد مین می باشد. برد پاور تلویزیون های ال سی دی سامسونگ در بیشتر موارد قابل تعمیر می باشد. تعمیر برد مین نیز در بعضی موارد امکان پذیر است.

 

تلویزیون صدا ندارد

خرابی صدای تلویزیون مربوط به برد مین و بلندگو می باشد و احتمال خرابی بلندگو در تلویزیون های ال ای دی خیلی کم کست و بیشتر به برد مین مربوط می شود و در بعضی مواقع برد تلویزیون قابل تعمیر نمی باشد و باید برد تعویض شود. در تلویزیون های ال سی دی سامسونگ احتمال خرابی بلندگو نیز می باشد به علت این که در طولانی مدت بلندگو خراب می شود.

 

علت خاموش و روشن شدن تلویزیون سامسونگ 40d5500 و 40d5950

این عیب به این صورت است که تلویزیون روشن می شود و بعد از چند ثانیه دوباره خاموش می شود و مجدد این اتفاق تکرار می شود و این خرابی بیشتر در تلویزیون ال ای دی سامسونگ مدل 40d5500 به وجود  می آید که این خرابی از مین برد تلویزیون می باشد که تعمیرات مین برد در منزل و محل مشتری با ضمانت سه ماهه انجام می شود. تعمیرات با قطعات فابریک و اصلی انجام می شود. ادامه مطلب

 

قسمت بالای تلویزیون تیره تر از پایین تلویزیون است

این خرابی در تلویزیون های ال ای دی سری D مربوط به پنل تلویزیون می باشد که برای تعمیر بهترین حالت تعویض پنل می باشد. در سری تلویزیون های F و ES معمولا بک لایت تلویزیون خراب می شود که باید بک لایت تلویزیون ال ای دی سامسونگ تعمیر شود که تعمیرات تلویزیون در منزل و محل مشتری با ضمانت انجام می شود. تعمیرات تلویزیون با قطعات اصلی و فابریک همان مدل از تلویزیون انجام می شود.

 

تلویزیون بعد از چند ساعت خاموشن می شود

تلویزیون بعد از چند ساعت کار کردن خاموش می شود این خرابی بیشتر مربوط به برد پاور تلویزیون می باشد که تعمیرات برد پاور ال ای دی سامسونگ در منزل انجام می شود.

 

پاک شدن برنامه

پاک شدن برنامه مين برد ال سي دي که به دليل زدن فلش ويروس وارد سيستم مي شود و برنامه ال سي دي را خراب مي کند. براي تعمير ال سي دي هاي که برنامه آنها پاک شده است بايد اي سي حافضه ال سي دي دوباره برنامه ريزي شود.يکي ديگر از عيب هاي تلويزيون ال سي دي خرابي برد مين ال سي دي است که اي سي کنترل کننده برد ال سي دي(CPU) خراب مي شود و برد ال سي دي ديگر قابل تعمير نمي باشد .براي تعمير ال سي دي  بايد برد مين ال سي دي تعويض شود که هزينه تعمير ال سي دي زياد مي شود.

يکي از شايع تريين عيب هاي تلويزيون هاي ال سي دي شکستن پنل تلويزيون است که براي تعمير LCD باید پنل تعويض شود که هزينه تعمير ال سي دي تقريبا هشتاد درصد قيمت تلويزيون می شود.افتادن خط روي پنل ال سي دي جز موارد خرابي پنل ال سي دي است که قابل تعمير نمي باشد و براي تعمير تلويزيون ال سي دي بايد پنل تعويض گردد.

در بيشتر موارد تعمير ال سي دي در منزل و يا محل کار شما انجام مي شود .در موارد اندکي مثلا براي تعويض برد تعمير تلويزيون ال سي دي در منزل امکان پذير نيست و بايد در شرکت انجام شود .ولي در 90 در صد موارد تعمير تلویزیون ال سي دي منزل يا محل کار شما انجام مي شود.

 

 

تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ

 

تلویزیون خاموش شده است

این خرابی معمولا مربوط به برد پاور تلویزیون ال سی دی می باشد که باید برد پاور تعمیر شود معولا در بیشتر موارد برد پاور تلویزیون ال سی دی تعمیر می شود که در موارد کم باید برد پاور تعویض شود که تعمیر و تعویض برد پاور در منزل و محل مشتری انجام می شود.

تلویزیون صدا ندارد

این خرابی بیشتر مربوط به برد مین تلویزیون می باشد که باید تعمیر و یا تعویض شود که در بعضی موارد از بلندگو تلویزیون نیز می تواند باشد که تعمیرات در منزل و محل مشتری انجام می شود. تعمیرات با ضمانت و قطعات اصلی انجام می شود.

ورودی hdmi تلویزیون کار نمی کند

این خرابی مربوط به برد مین تلویزیون می باشد که در صورتی که خرابی از cpu تلویزیون نباشد برد مین تعمیر می شود و در صورت خرابی سی پی یو برد باید تعویض شود. تعمیرات با کمترین هزینه در محل و منزل شما .

 

 

تعمير تلويزيون ال سي دي پنل خراب يا خط  افتاده

 

پيکسل چسبيده يکي از پيکسل هايي است که در صفحه نمايش مانيتور LCD خراب شده است.پيکسل چسبيده شده به صورت نقطه اي به رنگ ثابت است و بدون هيچ هدف هميشگي روشن مي ماند.پيکسل هاي چسبيده بيشتر در زمينه هاي سياه و سفيد و به صورت تک رنگ آبي ،قرمز،يا سبز يا ترکيبي ازاين رنگ ها مثل زرد و بنفش يا حتي سفيد ديده مي شود.معولا رنگ هاي سبز و قرمز يا آبي به صورت تک رنگ به اين حالت در مي آيند.بعضي از کاربران پيکسل چسبيده را سوخته  تصور مي کنند.گاهي ممکن است که يکي از رنگهاي داخلي پيکسل خاموش شده باشد و پيکسل سياه به نظر مي رسد.تعمير ال سي دي در منزل و محل کار

 

 

دو روش نرم افزاری برای تعمیر پنل ال سی دی

 

1-سعي کنيد نرم افزاره fix pixel ياrepair  datume pix را اجرا کنيد گاهي اوقات پيکسل هاي به هم چسبيده با خاموش و روش شدن سريع مي توانند تحريک شوند.

2-اگر پيکسل چسبيده هنوز برقرار شده است،نرم افزار براي چند ساعت بايد کار کند.اگر باز هم پاسخ مثبت نبود براي تعمير ال سي دي پنل ال سي دي بايد تعويض شود.البته چند نقطه در تصوير تاثيري در ديد تصوير ندارد و معمولا نيازي به تعويض پنل ندارد.تعمير پنل اي سي دي در منزل.

 

تعمیر خرابی رنگ  تلویزیون سامسونگ

روش عیب یابی و تعمیر رنگ تلویزیون ال سی دی سامسونگ

یکی  از عیب های متدوال که در تلویزیون های ال سی دی به وجود می آید ایراد در رنگ تصویر است و عیب یابی آن ها تقریبا مشکل است. عیب های رنگ در تلویزیون های ال ای دی متعدد هستند، مانند حالت رنگین کمان پیدا کردن، از بین رفتن یکی از رنگ های اصلی (قرمز، آبی، یا سبز) به وجود آمدن خطوط افقی یا عمودی در صفحه نمایش، به هم ریختگی رنگ و.. تجربه ثابت کرده است مشکلات رنگ در تلویزیون ها، در صورتی که منبع تغذیه، برد اینورتر و بک لایت سالم باشند به مواردی چون مادر برد، خرابی کابل رابط و برد کنترلر(پنل (lcd مربوط هستند. عیب یابی کابل رابط، کار چندان دشواری نیست. با اهم متر می توان نقاط ابتدا و انتهای (مادر برد و برد کنترلر) آن را تست کرد.

در اکثر موارد خرابی scalar ic باعث به وجود آمدن این عیب می شود. در بعضی موارد، شکل موج در خروجی آن مشاهده می شود ولی ممکن است این موج داده لازم برای ارسال به برد کنترلر نباشد یا ناقص باشد. از بین رفتن بیت ها در حین انتقال داده به صفحه نمایش ممکن است ایراد های را که در رنگین کمان شدن صفحه به وجود آورد.

اگر IC کنترلر خراب باشد سیگنال ها را به درستی از SCALAR دریافت می کند، اما نمی تواند سیگنال ها را به درستی به TCP ارسال کند، در نتیجه مشکل رنگ در صفحه نمایش به وجود می آید.

تحقیقات نشان می دهد که در حال حاضر امکان اندازه گیری دقیق سیگنال های دیجیتال وجود ندارد.سیگنال های دیجیتال با سیگنال های RGB  تلویزیون های CRT ، کاملا متفاوتند، در تلویزیون های ال سی دی یک رشته کابل مرتبط بین مادر برد و برد کنتزل حاوی اطلاعت زیادی است. به همین دلیل اندازه گیری آن مشکل است. یکی از روش های که برای رفع مشکل رنگ در تلویزیون ها به کار می رود، مقایسه ماردبرد یا برد کنترلر با نوع سالم آن است. در این روش می توان با فرض سالم بودن کابل رابط تشخیص داد کدام یک (مادربرد یا برد کنترلر ) مشکل رنگ ایجاد کرده است. با این روش کلی در وقت عیب یابی اگر تصویر خروجی مانیتور ال سی دی سفید است با تشخیص سالم بودن منبع تغذیه ، برد اینورتر و بک لایت ها، باید به عیب یابی قسمت های پرداخت که باعث سفیدی تصویر شده است. چند دلیل برای به وجود آمدن این مشکل وجود دارد که به آن اشاره می شود.

 

عیب یابی و تعمیر سفیدی تصویر در تلویزیون ال سی دی سامسونگ

اگر تصویر خروجی تلویزیون ال سی دی سفید است با تشخیص سالم بودن منبع تغذیه ، برد اینورتر و بک لایت ها، باید به عیب یابی و تعمیر قسمت های پرداخت که باعث سفیدی تصویر شده است. چند دلیل برای به وجود آمدن این مشکل وجود دارد که به آن اشاره می شود.

1.خرابی کابل ارتباطی بین مادر برد و برد کنترلر

اگر کابلی که از مادر برد خارج می شود سیگنال ها را به درستی به برد کنترلر ارسال نکند باعث سفیدی تصویر می شود. در بعضی از تلویزیون های ال سی دی خرابی این کابل باعث سفیدی تصویر می شود. چون سیگنال درست به برد کنترلر نمی رسد. برای حل این مشکل ابتدا کابل را از رابط جدا کنید و دوباره وصل کنید و تلویزیون را دوباره امتحان کنید.

2. خرابی ما در برد

اگر مادر برد تلویزیون خراب باشد سیگنال به کنترلر  ارسال نمی شود. معیوب شدن رگولاتورهای ولتاژ،IC SCALAR ،CPU، EEPROM و اتصال کوتاه شدن قطعات SMD می توانند باعث بروز چنین مشکلی شوند. پس از این که ارسال سیگنال ها به برد کنترلر اطمینان حاصل شد باید به عیب یابی مادربرد پرداخت. با استفاده از اسیلوسکوپ می توان از طریق رابط (LCD) روی مادر برد یا روی برد کنترلر این تست انجام داد.

 

تلويزيون چيست؟
سيستم ارسال و دريافت تصوير و صدا از فاصله ي دور را تلويزيون مي نامند.اين واژه به انتقال و دريافت صدا و تصوير با کيفيت مناسب اشاره مي کند.در زماني نه چندان دور،تلويزيون به صورت سياه و سفيد و پس از آن به صورت رنگي ساخته شد و مورد استفاده قرار گرفت.در دنياي امروز مفاهيم مختلفي از تلويزيون مطرح مي شود.

 

 ضريب سيما(ASPECT RATION)
در سيستم هاي ضبط و پخش تصوير و همچنين ارسال آنالوگ و ديجيتال تصوير،نسبت پهنا به ارتفاع تصوير به صورت استاندارد ،مقدار ثابتي در نظر گرفته مي شود.اين نسبت در گيرنده هاي قديمي 4:3(P=4/3) و در گيرنده هاي جديد صفحه پهن 16:9(P=16/9) است.امروز در تمام دوربين هاي فيلمبرداري و تلويزيوني از اين نسبت ها استفاده مي شود.

 

تلويزيون آنالوگ (analogue Television)
در تلويزيون آنالوگ،اطلاعات تصوير به صورت سيگنال آنالوگ تهيه و ارسال مي شود.اين عمل با تغيير دامنه يا فرکانس صورت مي گيرد.هنگام بررسي سيستم هاي ديجيتال ،سيستم هاي آنالوگ هم بررسي مي شوند ( چون صدا و تصوير ذاتا ماهيت آنالوگ دارند.).سيستم هاي رايج آنالوگ عبارتند از NTSC,PAL,SECAM

 

 تلويزيون ديجيتال (Digital Television)
تلويزيون ديجيتال يا DTV روشي جديد در ارسال و دريافت تصوير است.DV امکان ارسال و پخش تصوير   و صدا با کيفيت مناسب را فراهم مي سازد.امکانات زيادي با استفاده از روش هاي ديجيتال فراهم مي شود.تلويزيون ديجيتال در راستاي تکامل سيستم هاي کامپيوتري ساخته شده و امکان ويرايش تصوير با کيفيت مناسب را فراهم مي سازد.اطلاعات پيکسل هاي تصوير در سيستم هاي ديجيتال به گونه اي است که مي توان هر پيکسل را به طور مستقل ،تغيير داد.کاربرد کامپيوتر و گسترش آن،باعث توجه بيشتر به تصوير و تلويزيون  ديجيتال شده است.

 

تلويزيون ماهواره اي (satellite Television)
در تلويزيون ماهواره اي،صدا و تصوير از ماهواره اي که فاصله در حدود 37000km از سطح زمين قرار دارد به گيرنده هاي زميني مي رسد.با استفاده از اين سيستم ،از حجم و تعداد مدارات زمين قرار دارد به گيرنده هاي زميني مي رسد.با استفاده از اين سيستم،از حجم و تعداد مدارات زميني کاسته شده و کيفيت تصوير افزايش پيدا مي کند؛همچنين امکان ارسال و پخش برنامه در سرار زمين فراهم مي شود.اولين سيستم هاي ارسال ماهواره اي در سال 1962 در اروپا و در سال 1973 در کانادا مورد استفاده قرار گرفته اند.

 

سيستم DTTB
 ( DTTB:( (Digital Terrestrial Television Broadcasting ،تکنولوژي جديدي در ارسال تصوير است.   اين سيستم ديجيتالي ،مزاياي زيادي نسبت به سيستم هاي آنالوگ قديم دارد.نوع خاصي از اين سيستم به نام HDTV در فرستنده هاي مختلفي مورد استفاده قرار مي گيرد.در اين سيستم تعداد  خطوط عمودي تصوير بيشتر از سيستم هاي قديمي است و معولا از ضريب سيماي 16:9 استفاده مي شود .در سيستم هاي قديمي از پهناي باند 6،7 يا 8 مگاهرتز براي ارسال تصوير استفاده مي شود،در سيستم DTTB براي ارسال تصوير همين پهناي باند استفاده مي شود ولي نحوه ي کاربرد به صورتي است که کيفيت به طور قابل توجهي افزايش پيدا مي کند.هريک از سيستم هاي تلويزيوني يا ظبط و پخش تصوير ،پترن مخصوصي را براي تست و پخش برنامه هاي خود مورد استفاده قرار مي دهند.

 

 

 اجزاي کامل يک نمايشگر LCD
بر اساس مطالبي که گفته شده عملکرد يک تلويزيون LCD را به اين ترتيب مي توان بيان کرد:
توسط يک منبع نور،نور مورد نياز تاميين مي شود.اين نور توسط اين صفحه ،پخش و يک نواخت شده و از طريق صفحه پلاريزه کننده و پس از عبور از شيشه شفاف حامل الکترود هاي فرمان دهنده به کريستال مايع مي تابد. مولکول هاي کريستال مايع متناسب با ولتاژ داده شده،جهت گيري و نور دلخواه را عبور مي دهند.نور عبوري با گذر از فيلترهاي رنگي ،تصوير با رنگ مناسب را ايجاد مي کند.بر روي اين صفحات  الکترودهاي فرمان دهنده نيز قرار گرفته اند.در نهايت نور توليدي توسط صفحه پلاريزه کننده جلويي در اختياره بيننده قرار داده مي شود ما با آشنايي با تمام اصول کار ال سي دي LCD تعمير ال سي دي ها را انجام مي دهيم.تعمير ال سي دي به صورت کاملا تخصصي توسط مهندسين با تجربه صورت مي گيرد.تعمير تلویزیون ال سي دي در منزل و محل کار شما.

دلایلی  که باعث شکستن پنل LCD می شود

 

پنل LCD به دلایل مختلفی ممکن است بشکند.معولا به خاطر سقوط از روی میز و رها شدن از دست ،هنگام حمل و نقل این اتفاق می افتد.گاهی اوقات ممکن است به دلیل وارد کردن فشار بیش از حد به آن هنگام تمیز کردن نیز بشکند.

 

 

 

تعمیر تلویزیون CRT سامسونگ

 

بلوک دیاگرام یک گیرنده ی تلویزیونی crt

امواج الکترومغناطیسی ارسالی از فرستنده های مختلف تلویزیونی،به آنتن برخورد کرده و جذب آن می شوند.آنتن ، امواج  اکترومغاطیسی را به جریان الکتریکی تبدیل می کند.فرکانس امواج و جریان الکتریکی تولید شده در آنتن برابر است. هر آنتن متناسب با طول خود،فرکانس(طول موج ) خاصی را بهتر جذب می کند.آنتن تلویزیون رنگی از نوع یاگی یا امپدانس 300 اهم است.این آنتن از سه قسمت رفلکتور،دایرکتور و دایپل تشکیل شده است. در زیر دایپل و در داخل جعبه آنتن یک ترانس تطبیق امپدانس به نام مدار مچینگ قرار داده می شود تا امپدانس 300 اهم را به امپدانس 75 اهم تبدیل کند. امواج خروجی از آنتن توسط کابل کواکسیال (هم محور) 75 اهم به تلویزیون انتقال داده می شوند.کابل تلویزیون رنگی از نوع کواکسیال انتخاب می شود تا از تشعشع امواج به محیط و نویزپذیری جلوگیری شود.اتصال آنتن و کابل مرتبط با آن از اهمیت خاصی برخوردار است،چرا که در بسیاری از موارد تاثیر گذار بوده و کیفیت تصویر وابستگی زیادی به آن دارد. تعمیر تلویزیون ال ای دی سامونگ .

جریان الکتریکی خروجی از کابل آنتن از طریق فیش آنتن به تلویزیون وارد می شوند.فیش آنتن مستقیم به تیونر متصل بوده و جریان الکتریکی دریافت و تبدیل شده توسط آنتن مستقیما به تیونر وارد می شود .تیونر بر اساس فرامین دریافتی از کلیدهای روی تلویزیون یا ریموت کنترل ولتاژهای انتخاب باند و کانال را ساخته و به تیونتر می فرستد.به این ترتیب ظرفیت و راکتورهای(دیود های خازنی ) تیونر متناسب با ولتاژ دریافتی تغییر و براساس ظرفیت آنها،فرکانس کانال مورد نظر انتخاب می شود.

میکرو کنترولر به عنوان مغز در تلویزیون های جدید عمل می کند.انجام تمام عملیات و کنترل فرامین مختلف توسط آن صورت می گیرد.وجود میکروکنترلر تاثیر زیادی در اضافه شده مدارات جانبی به تلویزیون داشته و تا حدود زیادی از افزایش حجم جلوگیری کرده است .میکرو کنترولر با ارسال و دریافت ولتاژ و پالس ، با سایر طبقات در ارتباط است.

امواج ورودی به تیونر ،از یک فیلتر عبور داده می شوند تا فرکانس های مزاحم حذف و فقط فرکانس های محدوده UHF و VHF عبور کنند.با استفاده از یک تقویت کننده یا دیود ها مقاومتی ،مداری به نام AGC ساخته می شود .دامنه ی سیگنال های عبوری از فیلتر ثابت نبوده و مداوم در حال تغییر هستند .به کمک مدار AGC دامنه سیگنال های ضعیف و قوی یکسان می شوند.به کمک دو فیلتر بالاگذر و پایین گذر که در خروجی مدار AGC قرار داده شده اند،فرکانس های محدوده ی UHF و VHF داده می شوند.هر یک از طبقات UHF و VHF به صورت یک گیرنده ی هتروداین عمل کرده و امواج دریافتی را با فرکانس تولید شده توسط نوسان ساز محلی ترکیب می کند تا فرکانس های ثابت IF صدا و تصویر ساخته شوند.این فرکانس ها مقادیر ثابتی بوده و با تغییر فرکانس کانال دریافتی تغییر نمی کنند .در خروجی تیونر یک فیلتر میان گذر قرار داده شده است.این فیلتر فقط محدوده فرکانس های آی اف صدا و تصویر را از خود عبور می دهد.به طور خلاصه می توان چنین بیان کرد که وظیفه تیونر،تبدیل فرکانس های مختلف به دو فرکانس ثابت IF صدا و تصویر است .این عمل با دریافت فرامین مختلف از میکروکنترولر صورت می گیرد.

سیگنال های آی اف صدا و تصویر خروجی از تیونر،وارد طبقه آی اف و آشکار ساز تصویر می شوند.در ورودی طبقه آی اف،فیلتر حذف امواج مزاحم و تنظیم منحنی آی اف از نوع saw-Filter قرار گرفته است.این فیلتر،فرکانس های مزاحم ، مثل آی اف صوت کانال قبل و آی اف تصویر کانال بعد را حذف و فرکانس آی اف صوت همین کانال را تضعیف می کند .امواج خروجی از saw-Filter پس از عبور از تقویت کننده به آشکار ساز تصویر داده می شود.آشکار ساز تصویر دو وظیفه اصلی بر عهده دارد،این آشکار ساز ،سیگنال مرکب تصویر را از روی فرکانس آی اف تصویر جدا و ز ترکیب دو فرکانس آی اف صدا و تصویر ،فرکانس آی اف خروجی آشکارساز تصویر به طبقات دیگر داده می شود:

1.سیگنال مرکب تصویر به طبقه ی دکودر رنگ و RGB داده می شود.2.سیگنال مرکب تصویر به طبقه جداکننده ی همزمانی داده می شود. 3.آی اف تفاضلی صوت به طبقه صوت داده می شود. 4.سیگنال مرکب تصویر به همراه پالس های افقی به طبقه AGC داده می شود.

آی اف تفاضلی صوت خروجی از طبقه آی اف و آشکارساز تصویر به طبقه صوت داده می شود.در ورودی طبقه صوت،فیلتر و مدار کنورتور صوت قرار داده شده است که فقط اجازه عبور فرکانس تفاضلی صوت را می دهد و بقیه فرکانس های مزاحم را حذف می کند. آی اف تفاضلی صوت پس از عبور از کنورتور و فیلتر صدا تقویت و سپس به روش FM آشکار می شود. سیگنال آشکار شده ی صدا در دو مرحله تقویت و از طریق بلندگو پخش می شود.در مسیر سیگنال عبوری عملیات تنظیم حجم و تن صدا صورت می پذیرد.

سیگنال مرب تصویر در خروجی از طبقه آی اف به طبقه رنگ داده می شود.طبقه .رنگ شامل دو قسمت دکودر رنگ و RGB است .دکودر رنگ سیگنال های تفاضلی رنگ R-Y و B-Y و سیگنال برست را از روی سیگنال مرکب تصویر جدا می کند.

سیگنال های تفاضلی رنگ R-Y و B-Y به همراه سیگنال Y به طبقه رنگ داده می شوند.در طبقه رنگ ابتدا سیگنال G-Y و سپس سیگنال های R،G و B ساخته می شوند.به علت پهنای باند بیشتر سیگنال Y در مسیر آن یک مدار تاخیر دهنده قرار می گیرد.

 

 

تعمیر تلویزیون رنگی سامسونگ

در تلویزیون مولتی سیستم ،طبقه رنگ، شامل چندین دکودر و آشکار ساز رنگ مختلف است.به کمک سیگنال برست،سیستم رنگ دریافتی تشخیص داده شده و قسمت دکودر مربوط به ان فعال می شود.انشعاب دیگری از سیگنال مرکب تصویر خروجی از طبقه آی اف به طبقات مرور داده می شود.طبقه ی مرور شامل سه قسمت جداکننده همزمانی ،طبقه ی مرور عمودی و طبقه مرور افقی است .مدار جدا کننده همزمانی یا SYNC SEPARATOR پالس های همزمانی را از روی سیگنال مرکب تصویر جدا می کند .SYNC SEPRATOR می تواند یک تقویت کننده ی کلاس C باشد.طبقه رنگ شامل ماتریس سازنده سیگنال تفاضلی سبز و سیگنال زنگ های اولیه پالس های همزمانی خروجی جهت کنترل نوسان سازهای عمودی و افقی از جدا کننده همزمانی به طبقات مرور عمودی و افقی داده می شود.

نوسان ساز عمودی جریان دندان اره می سازند.این جریان های دندان اره ای پس از تقویت به یوک های انحراف عمودی و افقی داده می شوند تا اشعه ی الکترونیکی به طور صحیح برروی صفحه نمایش به حرکت در می آید.در تلویزیون های با صفحه نمایش CRT انشعاب دیگری از فرکانس افقی به یک اتو ترانس (ترانس HIGH VOLTAGE) و چند برابر کننده ی ولتاژ داده می شود تا اختلاف پتانسیل لازم بین کاتد و آند اصلی لامپ برقرار شده و اشعه ی الکترونی با شدت مناسب به مواد فسفروسانس برخورد نموده و تصویر با روشنایی و وضوح صحیح نشان داده شود.

سیگنال های رنگ RGB به کاتد های لامپ تصویر داده می شوند.علاوه بر آن جریان های انحراف عمودی و افقی به یوک های مربوط به خود و همچنین ،های ولتاژ ،به اکوداک لامپ تصویر داده می شوند تا تصویر بر روی صفحه تشکیل شود.در لامپ تصویر های رنگی (تلویزیون های با نمایشگر CRT ) به مدارات اصلاح کننده مثل مغناطیس زدا(دی گوسینگ ) ، آهنرباهای همگرای استاتیک و سیم پیچ های همگرای دینامیکی و مدارات تصحیح خطای شرقی -غربی نیاز است .

هر سیستم و مدار الکترونیکی برای آنکه بتواند وظیفه ی اصلی خود را انجام دهد نیاز به ولتاژ تغذیه DC دارد .منبع تغذیه قسمتی است که این وظیفه را بر عهده دارد.در تلویزیون جدید از منابع تغذیه ی کلیدی استفاده می شود.

 

 

تعمیر تلویزیون سامسونگ قسمت تیونر

در گیرنده های سوپرهتروداین از تیونر استفاده می شود. و تلویزیون یک گیرنده هتروداین است. تیونر اولین و مهم ترین قسمت دریافت کننده ی صدا و تصویر است. وظیفه تیونر در تلویزیون ، انتخاب یک فرکانس دلخواه از میان بی نهایت امواج دریافتی توسط آنتن و تبدیل آن به فرکانس های ثابت آی اف صدا و تصویر است. امواج دریافتی توسط آنتن از طریق کابل و مدار تطبیق امپدانس مستقیما به تیونر وارد می شود. در تیونردر ابتدا از یک قسمت بالا گذر گذشته و فرکانس های مزاحم از آن جدا می شوند. سپس به کمک سه فیلتر فرکانس های محدوده ی VHF-I ، VHF-III و UHF از یکدیگر جدا و هر کدام به طور مجزا تقویت و با فرکانس داخلی ترکیب می شوند. در این تلویزیون، ورودی آنتن مستقیما به خود تیونر متصل شده و تیونر هم به صورت برد بر روی شاسی مادر قرار داده شده است. تیونر در داخل یک محفظه ی فلزی شیلد قرار داده شده تا در مقابل نویز و پارازیت مصون باشد. اجزای مهم تیونر سه ترانزیستور MOSFET دوآل گیت، آی سی TDA5331، آی سی SDA3202،  فیلترهی جدا کننده سه باند و فیلتر میان گذر خروجی هستند. تعمیر تلویزیون های ال سی د ی که تیونر آنها خراب شده و گیرندگی آنها ضعیف شده است. تعمیر تلویزیون رنگی صفحه تخت 29 اینچ که تیونر آن خراب شده است.تعمیر گیرنده دیجیتال تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی در منزل .

امواج ورودی پس از گذشتن از فیلتر بالاگذر و عبور فرکانس های تلویزیونی، توسط سه فیلتر به سه قسمت مجزایVHF-III ،VHF-   و UHF داده می شوند. برای انتخاب باند و کانال دلخواه میکروکنترولر از طریق آی سی حافظه و PLL ولتاژ دلخواه و مورد نظر را به آند دیود های واقع در مسیر عبور سیگنال داده شده و مسیر مورد نظر باز و سایر مسیرها را مسدود می سازد. در این حالت PLL بیس ترانزیستور مورد نظر را فعال و ولتاژ 12 VOLT امیتر ترانزیستور مثبت در کلکتور ظاهر شده و این ولتاژ به آند دیود منتقل شده و سبب هادی شدن آن می شود. به این ترتیب امواج RF به گیب 1 ترانزیستور ماس فت را پیدا می کنند. در این حالت ولتاژ AGC اعمالی به گیت 2 ماس فت ضریب تقویت ترانزیستور MOSFET را تعیین و سیگنال RF با دامنه مناسب تقویت و از طریق فیلتر در اختیار مخلوط قرار داده می شود. مخلوط کننده ها در داخل آی سی TDA5331 قرار دارند. ورودی دیگر مخلوط کننده فرکانس نوسان ساز محلی است. در این تلویزیون از نوسان ساز VCO استفاده شده است. نوسان ساز VCO در ارتباط با PLL بوده و فرکانس دقیقی را تولید می کند.

 

 

تعمیر تلویزیون بررسی طبقه آی اف ، آشکار ساز تصویر و سینک

وظیفه ی این طبقه در مرحله اول تنظیم منحنی آی اف است. به این ترتیب که فرکانس های مزاحم مثل آی اف صوت کانال قبل و آی اف تصویر کانال بعد حذف شده و فرکانس آی اف صوت کانال مربوطه (33/4 mhs) تضعیف می شود تا در کیفیت تصویر تاثیر منفی نگذارد. در کنار منحنی تنظیم آی اف از تقویت کننده، آشکار ساز تصویر، مدار mute و جدا کننده پالس همزمانی هم قرار گرفته است.سیگنال ساخته شده در طبقه ی تیونز به صورت متقارن وارد پایه های 19 و 20 مدول آی اف می شوند. سیگنال های ورودی ابتدا از فیلتر F2201 گذشته و به فیلتر تنظیم منحنی آی اف از نوع SAW-FILLTER داده می شوند. فرکانس های آی اف تصحیح شده و به پایه های 1 و 18 آی سی IC2201 داده می شوند. در داخل آی سی سیگنال ورودی تقویت و سپس آشکار می شود. در داخل این آی سی مدار AGC قرار داده شده است و توسط پتانسیومتر متصل به پایه 14 آی سی ولتاژ AGC تنظیم می شود. سیگنال مرکب تصویر (FBAS) از پایه 9 آی سی خارج و از فیلتر F2217 می گذرد تا فرکانس های مزاحم حذف شوند. پس از آن مجددا توسط یک ترانزیستور تقویت به پایه 7 آی سی وارد شده و از طریق کلید و بافر داخل آی سی از پایه 16 خارج و به عنوان VIDEO OUT مورد استفاده قرار می گیرد.تعمیر قسمت آی اف تلویزیون های رنگی 21 یک اینچ در منزل انجام می شود. تعمیرات تلویزیون های رنگی قدیمی در منزل شما با ضمانت سه ماه انجام می شود.

انشعاب دیگر پایه 9 سیگنال آی اف تفاضلی صوت است. این انشعاب از فیلتر F2224 گذشته و وارد آی سی صوت IC2230 می شود.سیگنال آی اف تفاضلی صوت به پایه 16 این آی سی وارد و پس از تقویت و آشکار سازی به روش فرکانس از پایه 14 آی سی خارج می شود. سیگنال خروجی از پایه 14 ، پس از تقویت از طریق بلندگو پخش می شود. آی سی IC2260 وظیفه جداکردن پالس های همزمانی را بر عهده دارد. سیگنال مرکب تصویر از پایه 13 مدول خارج و از طریق پایه 27 وارد مدول شده و پس از عبور از فیلتر پایین گذر R2246 وC2246 و حذف فرکانس های بالای 1MHS به پایه 5 آی سی IC2260 داده می شود. در داخل این آی سی با استفاده از مدار PLL پالس های همزمانی جدا و برای کنترل نوسان سازهای عمودی و افقی به طبقات مربوطه می روند.برای تعمیر و رفع عیب تلویزیون های قدیمی و جدید با ما تماس بگیرید.پالس های خروجی با نام SSC (پالس شناسایی یا سند کاستل) برای کنترل همزمان و محو مورد استفاده قرار می گیرند. آشکار ساز تصویر از نوع تفاضلی و در داخل آی سی IC2210 قرار دارد. این آشکاز ساز سیگنال مرکب تصویر را از روی فرکانس آی اف تفاضلی صوت 5,5MHS را می سازد. در داخل آی سی های TBA121 و TBA5931 دو کلید قرار دارد که در حالت عادی خروجی صدا و تصویر را به طبقات مربوط اعمال می کند ولی با اتصال دستگاه جانبی مثل ویدیو، این کلیدها سیگنال صدا و تصویر را از دستگاه مورد نظر دریافت می کنند. در حالت استند بای ولتاژ 1.8VOLT به اسیلاتور افقی داده شده و آن را آماده به کار نگه می دارد. با روشن شدن تلویزیون این ولتاژ افزایش پیدا کرده و طبقه افقی فعال می شود. برای تشخیص فرکانس عمودی، هنگام دریافت فرکانس 60HZ ولتاژ 5و6 ولت و هنگام دریافت فرکانس 50HZ ولتاژ 12 VOLT تهیه و در اختیار میکروکنترلر قرار می گیرد. به علت استفاده از فیلتر SAW-Fillter ، آشکار سازهای pllو نوسان ساز های vco  و همچنین استفاده از مدارات مجتمع بیشتر، حجم طبقه آی اف کوچک است. علاوه بر آن عملکرد طبقات دیگر مثل طبقات عمودی و افقی، طبقه ی رنگ، طبقه صوت و بسیاری از طبقات دیگر به عملکرد ایت طبقه وابسته بوده و در صورت عدم کارکد صحیح این طبقه، عملکرد طبقات دیگر هم مختلف خواهد شد. این مسله بخصوص هنگام عیب یابی و تعمیر باید مورد تووجه قرار گیرد.

 

 

 

 تعمير تلويزيون ال ای دی سامسونگ

آشنايي با منبع تغذيه

منبع تغذيه الکترونيکي وسيله اي است که ولتاژ يا جريان مورد نظر را از طريق باطري يا برق شهر توليد مي کند.مدارات الکترونيکي براي آنکه وظيفه اصلي خود را انجام دهند نيار به ولتاژ dc دارند.بنابراين منبع تغذيه ،مداري الکترونيکي است که ولتاژ برق شهر را به ولتاژهاي مستقيم (dc)مورد نياز دستگاه تبديل مي کند.

 

انواع منبع تغذيه تلويزيون

انواع مختلفي از منابع تغذيه طراحي و در تلويزيون هاي مختلف استفاده مي شود. در تلويزيون هاي قديمي از منابع تغذيه خطي و در تلويزيون هاي جديد از منابع تغذيه کليدي استفاده مي شود.منابع تغذيه الکترونيکي در حالت کلي به دو دسته خطي و کليدي تقسيم مي شوند.هر يک از اين منابع،به انواع مختلفي تقسيم مي شوند.

 

منابع تغذيه خطي

اين نوع منابع تغذيه به کمک يک ترانسفورماتور ولتاژ برق شهر را به ولتاژ ac کوچکتر تبديل مي کنند.سپس توسط يکسوساز،ولتاژ ac به ولتاژ يکسو شده تبديل مي شود.با قرار دادن يک فيلتر خازني در خروجي يکسوساز ضربان هاي ac را گرفته و به ولتاژ dc تبديل مي کنند. در نهايت به کمک يک مدار تنظيم کننده ولتاژ،ولتاژ خروجي روي مقدار مورد نظر تثبيت مي شود.وظيفه رگولاتور هاي خطي ، مصرفي زياد توان و عدم تثبيت در مقابل تغييرات زياد ولتاژ و جريان بار است.

منبع تغذيه خطي در تلويزيون رنگي

در تلويزيون هاي رنگي قديمي از منابع تغذيه خطي استفاده مي شد.در مدارات مختلف تلويزيون رنگي به ولتاژهاي متفاوتي نياز داريم.به همين علت منابع تغذيه مورد استفاده در تلويزيون هاي رنگي داراي چندين ولتاژ خروجي متفاوت هستند.به همين علت برخي از ولتاژهاي مود نياز مستقيما از برق شهر ورودي و برخي ديگر از فرکانس هاي افقي يا است وست تهيه مي شوند.ولتاژ متناوب برق شهر220 ولت توسط سيم دو رشته و از طريق يک کليد دو پل دو راه ورود دستگاه مي شود.جهت جفاظت دستگاه ،در مسير جريان ورودي دو فيوز کندسوزsi604 و si601 قرار گرفته اند.        انشعاب اول به مدار مغناطيس زدا يا دي گوسسينگ مي رود.(در تلويزيون هاي با نمايشگر crt به علت بالا بود ولتاژ و شدت جريان اشعه،ميدان مغناطيسي در لامپ ذخيره و ايجاد لکه رنگي مي کند،مدار دي گوسينگ براي حذف اين پسماند مغناطيسي به کار مي رود.)اين مدار شامل يک سيم پيچ مارپيچي است که در پشت لامپ تصوير قرار دارد.يک مقاومت حرارتي مثبت با اين سيم پيچ سري شده است .در لحظه اول مقاومت ptc سرد بوده و مقاومت آن بسيار ناچيز بوده است ،بنابراين جريان زيادي از اين سيم پيچ گذشته و ميدان مغناطيسي قوي ايجاد خواهد شد و به اين ترتيب پسماند مغناطيسي روي ماسک مشبک حذف و از ايجاد لکه رنگي جلوگيري خواهد شد.به مرور زمان و در اثر عبور جريان مقاومت ptc گرم شده و عبور جريان از سيم پيچ محدود و قطع خواهد شد.بنابراين پس از لحظه اول مدار دي گوسينگ عملي انجام نخواهد داد. با قطع جريان عبوري از ptc ،اين مقاومت شروع به سرد شدن خواهد کرد و اين امر سبب مي شود که جريان از سيم پيچ دي گوسينگ گذشته و ايجاد اختلال کند.براي جلوگيري از سرد شدن ptc مقاومت r643 به طور موازي با سيم پيچ و ptc قرار مي گيرد و به اين ترتيب يک افت ولتاژ متداول بر روي ptc خواهيم داشت و از سرد شدن آن جلوگيري خواهد شد. اين مقاومت علاوه بر جلوگيري از سرد شدن ptc ،ولتاژ القايي توليد شده توسط سيم دي گوسينگ را هم از بين خواهد برد.                       

انشعاب دوم ورودي برق شهر پس از فيوزهاي ورودي وارد الوليه ترانس تغذيه مي شود.اين ترانس داراي دو ثانويه است .اين تران داراي دو ثانويه است.يکي از اين ثانويه ها ولتاژ مورد نياز جهت تغذيه و روشن شدن فيلمان لامپ تصوير را فراهم مي کند اين ولتاژ 6.3 vac است و در مسير آن يک فيوز محافط قرار گرفته است .هنگام عيب يابي به سالم بودن اين فيوز توجه داشته باشيد.

ثانويه دوم ترانس ولتاژ b+ يا ولتاژ راه انداز بوست را فراهم مي کند.ولتاژ عبوري ترانس از فيوز si642 گذشته و توسط ديود di638  و خازن c637 به ولتاژ مستقيم  7 vdc تبديل مي شود.در مسير اين ولتاژ مقاومت فيوزي r640 قرار گرفته است که نقش حفاظتي دارد.در لحظه روشن شدن تلويزيون ديود di637 در باياس معکوس قرار دارد.ولي پس از روشن شدن تلويزيون و ساخته شدن ولتاژ +f اين ديود در باياس موافق قرار گرفته و سبب افزايش ولتاژ +b بهvdc 13.5 مي شود. از اين ولتاژ براي تغذيه اسيلاتور افقي و راه اندازي تلويزيون استفاده مي شود.                  انشعاب سوم از برق شهر ورودي از خازن هاي فيدترو C605 و C604 مي گذرند . اين خازن ها از عبور فرکانس هاي بالا و نويز جلوگيري مي کنند. در اينجا توسط مقاومت R600 انشعابي از ولتاژ تغذيه ،جهت فرمان تعويض کانال به سنسورهاي فينگرتاچ مدول فرمان دهنده تيونر داده مي شود.در مسير اين انشعاب مقاومت فيوزي R604 قرار داده شده است.در اينجا ولتاژ AC عبوري توسط پل ديود يکسو مي شود و ولتاژ +N=305 V ريپل دار در دو سر مقاومت R615 توليد مي شود.براي محافظت ديودهاي پل ،دو خازن ضربه گير به موازات دو ديود که هر يک از آنها در نيم سيکل عمل يکسوسازي را انجام مي دهند قرار داده شده است.در مسير اين ولتاژ و براي حفاظت دستگاه يک فيوز الکترونيکي قرار داده شده است .اين فيوز هنگام بروز اشکال در طبقاتي که از ولتاژهاي +C و +A تغذيه مي کنند و بروز اضافه جريان در مدار به طور اتوماتيک دستگاه را خاموش و روشن مي کند.

 

 

تعمير منبع تغذیه تلویزیون سامسونگ

منابع تغذيه کليدي

در منابع تغذيه کليدي به کمک يک ترانزيستور،جريان عبوري از ترانس ،هزاران بار در ثانيه قطع و وصل مي شود.با قطع و وصل ترانزيستور،جريان در اوليه ترانس(از شارژ و دشارژ سلف) برقرار گرديده و ولتاژ متناوب فرکانس بالا توليد مي شود. در اينجا چون فرکانس بالا است،حجم و وزن ترانس کوچک و هسته ي آن فريت خواهد بود.عمل قطع وصل کليد توسط يک نوسان ساز مرجع مربعي صورت مي گيرد.به علت بالا بودن فرکانس (سرعت قطع وصل کليد) بهتر است از ترانزيستورهاي MOSFET به عنوان کليد استفاده شود،اين ترانزيستورها در سرعت و فرکانس هاي بالا بهتر از ترانزيستورهاي معمولي عمل مي کنند. با تغيير فرکانس پالس هاي موج مربعي ،زمان قطع و وصل کليد و در نتيجه جريان عبوري از ترانس خواهد کرد . بنابراين براي تنظيم ولتاژ دلخواه ،نوسانات موج مربعي کنترل مي شود.کنترل نوسان ساز با فيدبک ولتاژهاي ورودي و ثانويه ترانس انجام مي گيرد.به ترانس مورد استفاده در اين منابع تغذيه ،ترانس چاپر گفته مي شود.

تنظيم ولتاژخروجي تغذيه بر اساس تغييرات جريان مصرفي يا تغييرات ولتاژ ورودي صورت مي گيرد.از منابع تغذيه کليدي به عنوان مبدل AC  به  DC هم مي توان استفاده کرد.منبع تغذيه سويچينگ بدون ترانسفورماتور که ولتاژ خروجي بيشتر از ولتاژ  ورودي را مي دهد،مبدل بوست ناميده مي شود.در منابع تغذيه بدون ترانسفورماتور از سلف استفاده مي شود.در اينجا جريان عبوري ،انرژي الکتريکي را به صورت ميدان مغناطيسي ذخيره مي کند.با قطع کليد،سلف انرژي ذخيره شده را تخليه خواهد کرد.

منبع تغذيه سويچينگ که با استفاده از ترانس ولتاژهاي خروجي متعددي را مي دهد ، مبدل FLY BACK  ناميده مي شود.منابع تغذيه کليدي به طور کلي بازدهي مناسبي داشته و تلفات آنها بسيار پايين است،ضمن آنکه حجم و وزن کمي هم دارند.

منبع تغذيه کليدي در طي چند مرحله ابتدا ولتاژ AC  ورودي را به ولتاژ DC  غير رگوله تبديل و سپس اين DC  غير رگوله را به ولتاژ AC فرکانس بالا تبديل مي کند. با کنترل فرکانس اين ACفرکانس بالا،عمل تنظيم ولتاژ خروجي صورت مي گيرد.در انتها مجددا ولتاژ AC فرکانس بالا به ولتاژهاي DC  تبديل مي شود. براي جلوگيري از ورود فرکانس هاي بالاي توليدي در منبع تغذيه برق شهر ،در مسير آن يک فيلتر خط قرار داده مي شود.براي کنترل ولتاژ خروجي منبع تغذيه،فرکانس پالس هاي کنترل کليد کم و زياد مي شود.در اين صورت با کم و زياد شدن فرکانس،زمان ON و OFF کليد و در نتيجه ولتاژ خروجي تغيير خواهد کرد.در اين صورت منبع تغذيه را کليدي فرکانسي مي نامند.

 

برچسب ها:
تعمير تلويزيون سامسونگ در محل شما،تعمير تلويزيون ال سي دي سامسونگ،تعمير ال سي دي سامسونگ 32 اينچ،تعمير تلويزيون سامسونگ 42 اينچ،تعمير تلويزيون سامسونگ 46 اينچ، تعمير تلويزيون ال اي دي سامسونگ،تعمير تلويزيون ال اي دي 32 سامسونگ،تعمير تلويزيون ال اي دي 42 سامسونگ،تعمير تلويزيون 46 اينچ سامسونگ،تعمير تلويزيون lcd و led سامسونگ تعمير تلويزيون سامسونگ در منزل،تعمير تلويزيون منحني سامسونگ،تعمير تلويزيون سه بعدي سامسونگ،تعمير تلويزيون پلاسماي سامسونگ،تعمير تلويزيون پلاسما 32 اينچ سامسونگ،تعمير lcd تعمير تلويزيون سامسونگ منحني در منزل،تعمير تلويزيون سه بعدي 42 اينچ سامسونگ در منزل و محل کار شما،تعمير تلويزيون پلاسما پنل شکسته سامسونگ ،تعمير تلويزيون سامسونگ خاموش تعمير تلويزيون خراب سامسونگ،تعمير تلويزيون سامسونگ به قطعات فابريک،تعمير تلويزيون در منزل،تعمير ال سي دي در منزل،تعمير ال اي دي در منزل،تعمير تلويزيون پلاسما 32 در منزل ،تعمير تلويزيون پلاسماي سه بعدي سامسونگ در منزل،تعمير تلويزيون با ضمانت سه ماهه ،تعمير تلويزيون آب خورده،تعمير تلويزيوني که روشن نمي شود،تعمير تلويزيون که خاموش شده LCD

 

تعمیر تلویزیون با خدمات پس از تعمیر ،تعمیر تلویزیون توسط مهندسین با 30 سال تجربه در تعمیرات تلویزیون،تعمیر تلویزیون های ضربه خورده ال جی در منزل،تعمیر تلویزیون سامسونگ ، تعمیر تلویزیون سونی ، تعمیر تلویزیون صنام ، تعمیر تلویزیون پلاسما ، تعمیر تلویزیون پلاسما ، تعمیر تلویزیون در منزل ،  تعمیر تلویزیون ال سی دی ،تعمیر تلویزیون سامسونگ ، تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ ، تعمیر ال سی دی سامسونگ ، تعمیر ال ای دی سامسونگ ، تعمیر تلویزیون سامسونک crt ، تعمیر تلویزیون سامسونگ اسلیم ، تعمیر پروژکشن سامسونگ ، تعمیر تلویزیون سونی ، تعمیر تلویزیون ال سی دی سونی ، تعمیر ال سی دی سونی ، تعمیر ال ای دی سونی ، تعمیر تلویزیون crt سونی ، تعمیر تلویزیون های قدیمی ، تعمیر تلویزیون پلاسما ، تعمیر تلویزیون پلاسما سونی ، تعمیر تلویزیون پلاسما در منزل ، تعمیر تلویزیون پلاسما در محل ،تعمیر تلویزیون پلاسما ال جی ، تعمیر تلویزیون پلاسما سامسونگ ، تعمیر تلویزیون در منزل ، تعمیر ال ای دی در منزل ، تعمیر تلویزیون ال سی دی در منزل ، تعمیر تلویزیون پلاسما در منزل ، تعمیر تلویزیون crt در منزل ، تعمیر تلویزیون ال ای دی در منزل ،تعمیر تلویزیون ال ای دی ، تعمیر تلویزیون ال ای دی سامسونگ ، تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی ، تعمیر تلویزیون ال ای دی سونی ، تعمیر تلویزیون ال ای دی صنام ، تعمیر تلویزیون ال ای دی شارپ ، تعمیر تلویزیون ال ای دی پاناسونیک ، تعمیر تلویزیون  LCD ، تعمیر تلویزیون قدیمی ، تعمیر تلویزیون ال ای دی ،  تعمیر تلویزیون ، تعمیر تلویزیون ،تعمیر تلویزیون ایکس ویژن ، تعمیر تلویزیون اسنوا ،تعمیرات صوتی و تصویری